Moda Model

Yeni Trend 70’ler Modası

25.06.2020
961
Yeni Trend 70’ler Modası

Yaratıcılığın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün farklı ürünlerle karşılaşıyoruz. Beyaz eşyadan tutunda giyime kadar her alanda kendini hissettiriyor bu gelişmeler. Yaratıcılık artık öyle bir hal aldı ki her alanda adından çok konuşturuyor. Daha önce yapılmış bir eşyayı yaratıcılık, ilham, yetenek ve biraz teknoloji ile bambaşka bir şeye dönüştürebiliyorsunuz. Ancak bunun yanı sıra bazı konularda da eskiye dönüş hakim. Ev eşyalarında daha çok denk geldiğimiz bu geriye dönüş, bir süredir de moda sektöründe devam ediyor. Geri dönüşten kastımız 70’lerde 80’lerde ya da 90’larda moda olan giysilerin 2020 yılında da trendlerde yerini alması. Son zamanlarda giyim sektöründe yeni trend 70’ler modası oldu. Annelerimizin ya da anneannelerimizin kalan gömleklerini, elbiselerini küçük bir tadilattan geçirdikten sonra günlük hayatımızda kullanmaya başladık.

Bu durum sadece gömlek ve elbise için geçerli değil. Aklınıza ne gelirse var bu yeni trendde. Sadece çok fazla eskimemiş olması önemli. Kurtarılabilir parçalar varsa hemen bir terziye yönlendirip yeni gibi yaptırabilirsiniz. Ayrıca sadece 70’li yıllar ile de sınırlı değil. 80’ler ve 90’ları da birkaç senedir mağazalarda ve kombinlerde görüyoruz. Ancak bu akımın 70’lere kadar ineceğini tahmin etmemiştik. Bakalım bu en yeni trend 70’ler modası konusunda hangi parçalar varmış.

En Yeni Trend 70’ler Modasında Kullanılan Parçalar

Ah o eski annelerimizin ya da anneannelerimizin yaşadığı güzel zamanlar. Bu yıllarla arasında büyük farklar var. Şimdi baktığında en büyük farklardan biri de tabi ki teknoloji. Ancak yine eskilerde vazgeçemediğimiz şeyler olabiliyor. Pekii, 70’ler diyince aklınıza ilk hangi giysi geliyor. Tabi ki bol paça, ispanyol pantolonlar değil mi? Hem rahat hem de şık olması ile modaya zamanında yön vermiş olan bu pantolonlar bu sene de çok tercih ediliyor. Jile elbiselerde en az bol paça pantolonlar kadar sevilen parçalardan biri. Bir diğer sevilen saça bağlanan fularlar. Hala çok sevilerek kullanılıyor. Ayrıca 70’li yıllarda olduğu gibi sadece saç için değil boyna bağlanan aksesuar olarak da kullanılıyor. Desenli, rengarenk gömlekler, vatkalı ceketler ve tabi ki platformlu yüksek topuklu ayakkabılar… Aklımızda o kadar güzel kombinler kalmış ki hangi birini sayacağımızı şaşırdık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.