Moda Model

Yeni Sezon Trençkot Modelleri

07.09.2020
34
Yeni Sezon Trençkot Modelleri

Sonbaharın havasını yavaş yavaş hissetmeye başladığımız şu günlerde yeni sezon trençkot modelleri oldukça merak ediliyor. Tesettür giyimi benimseyen kadınlar arasında daha yaygın olsa da trençkotlar sadece onlar için değildir. Trençkot modellerine bakıyorsanız o zaman dikkat etmeniz gereken şey rüzgâr geçirip geçirmemesi ve tabii ki sizi ne kadar sıcak tutacağıdır. Trençkotlar genellikle çok kalın kumaşlardan yapılmazlar ve yağmur ve rüzgâra dayanıklıdırlar. Bu nedenle trençkotunuzu kış ayında da giyeceğinizi düşünmeyiniz. Özellikle iç kesimlerde yaşıyorsanız. Çünkü hava daha kuru ve soğuk olacaktır. Bu yüzden özellikle karlı havalarda trençkot işe yaramayacaktır. Trençkotları daha çok soğuk mevsime girerken ya da çıkarken kullanabilirsiniz. Bu şekilde mont kadar kalın bir şeyi taşımazsınız ve giydiğinizde terlemezsiniz.

Yeni Sezon Trençkot Modelleri

Yeni Sezon Trençkot Modelleri

Yeni sezon trençkot modelleri genellikle soğuk renklerden oluşmaktadır. Bu aslında trençkotlar arasında oldukça yaygın bir durumdur. Bu şekilde mevsimin ruhuna çok daha uygun olan renkler giyiliyor. Ayrıca siyah ve koyu kahverengi gibi renkler tercih ettiğinizde bu renkler sıcağı daha iyi hapseder. Bu yüzden beyaz ya da açık renklerde trençkotlar giydiğinizde olacak ısıdan daha da sıcağını elde edersiniz. Eğer ilkbahar ve sonbahar için iki ayrı trençkot alacaksanız o zaman sizlere ilkbaharda koyu sonbaharda açık trençkot modellerini öneririz. Bunun nedeni ilkbaharda kıştan kalan soğuk hava hâkimken, sonbaharda yazdan kalan sıcak havanın hâkim olmasıdır.

Kendinize yeni bir trençkot alırken görselimizde gördüğünüz gibi iki renkli ya da sizin tercihlerinize göre çok renkli trençkot modellerine bakabilirsiniz. Görseldeki gibi açık mavi kot gibi görünen bu trençkotun düğme kısmı kırmızı şeritle detaylandırılmış. Bu şekilde yalnızca mavi değil aynı zamanda kırmızı da ilgiyi topluyor ve trençkota oldukça başka bir hava veriyor. Ayrıca bileğe kadar uzun bir trençkot modelinde trençkotu aşırı salaş göstermemek de önemlidir. Vücuda daha çok oturan bu trençkotu belinizden bağlayabilir ve kendi vücudunuza uygun gösterebilirsiniz. Eğer böyle bir model bulduysanız ve size biraz büyük geliyorsa o zaman bir terziye götürüp kendinize göre ayarlatmanızı tavsiye ederiz.

Yeni Sezon Trençkot Modelleri

Yeni Sezon Şık Trençkot Modelleri

Yeni sezona ayak uydururken şıklıktan ödün vermek istemiyorsanız o zaman sizlere birkaç trençkot renk önerisinde bulunalım. Beyaz, siyah, ten rengi ve bej gibi renkler insanlarda şık ve pahalı algısı uyandırmada birebirdir. Bu yüzden görselimizdeki gibi bej bir trençkotu siyah ve krem renkleriyle kombinleyebilirsiniz. Hatta bu trençkot modelinde 6 büyük siyah düğme olması bu modeli siyah kıyafetlerle kombinlediğinizde uyumlu göstereceği için daha da şanslı olacaksınız. Nasıl kıyafet kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız o zaman görseldeki gibi bir kombin yapabilirsiniz. Genel olarak kombin önerileri almak isterseniz sayfamızdaki diğer yazılara bakmanızı da tavsiye ederiz. Ancak bu size yetersiz gelirse sizin tarzınıza uygun giyinenleri bulup evinizdeki kıyafetleri ona benzetmeye çalışabilirsiniz.

Yeni sezonda olabildiğince şık olmak için almak istediğiniz trençkotun üzerinize tam oturması oldukça önemlidir. Bu yüzden kendi bedeninize tam oturan oturmuyorsa bile bir terzide düzelttireceğiniz bir model seçmeniz önemlidir. Bu modeli seçerken az önce dediğimiz renklerde olmasını sağlayabileceğiniz gibi buz mavisi, koyu kahverengi, hâkî gibi renklere de yönelebilirsiniz. Bu şekilde kendi kıyafetlerinizle de rahatça kombinleyebileceğiniz trençkot modeliniz olmuş olur. Özellikle kısa bir kadınsanız ve yeni sezon trençkotlardan almak istiyorsanız o zaman uzun trençkot modelleri size göre değildir. Kısa trençkotlar sayesinde daha uzun ve daha şık görünebilirsiniz. Ayakkabı tercihinin de oldukça önemli olduğunu unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.