Moda Model

Yeni Moda Batik Tişört Modelleri

30.07.2020
91
Yeni Moda Batik Tişört Modelleri

Yaz ya da sonbahar demeden neredeyse her mevsim severek kullandığımız tişörtlerden bahsedeceğiz sizlere. Ama bu tişörtlerin renkleri normale göre biraz daha farklı. Son zamanlarda herkesin tercih ettiği ve severek kullandığı batik tişörtler bugün ki konumuz. Neredeyse hemen hemen her markanın bünyesinde bulunan bu tişörtlere ilgi çok büyük. Yapım aşamasında çoğunlukla yeşil, mavi, mor ve pembe tonları ile renklendiriliyor. Hatta çoğu zaman deseni ile ilgili annelerimizin; ”Çamaşır suyuna mı batırdın bu tişörtü?” sözü kulaklarımızda yankılanmıştır. Fiyatları hakkında konuşacak olursak eğer, bazı markalar makul fiyatlara satıyor olsa da lüks ve lokal markaların fiyatları çoğu zaman dudak uçuklatacak durumda oluyor. Bunların yanı sıra istediğiniz renkte batik tişört almak yerine evinizde kendinizde yapabilirsiniz.

Ben uygun fiyatlı olanları beğenmiyorum diğerleri de çok pahalı geliyor, evde kendim yapacağım diyorsanız sizlere kısaca nasıl yapıldığından bahsedelim. İlk olarak beyaz bir tişört ve Trendyol’da satılan Nova Color Kumaş Boyası ya da herhangi bir kumaş boyasını alıyorsunuz. Tişörtü düz bir alana serdikten sonra aşağıdan yukarı doğru dürüm gibi sarıyorsunuz. Dikey çizgiler olsun istiyorsanız tişörtü yukarı doğru katlayabilirsiniz. Yatay çizgiler için soldan sağa doğru katlayıp iple o yönde bağlamalısınız. Bu seçenek çizgiler yapabilmeniz için.

Eğer sarmal olmasını istiyorsanız yazacağımız bilgilerden yardım alabilirsiniz. Batik boyamanın en çok tercih edileni sarmal diyebiliriz. Tişörtü yine düz bir alanın üstüne seriyorsunuz. Baş ve işaret parmaklarınızı tişörtün ortasına koyarak dairesel hareketler yapın ve sarmalı oluşturun. Tişörtün tamamını sarmal yaptıktan sonra bir lastik yardımı ile bağlayın. Tişört kapaca top biçiminde yuvarlak olduğun boyanın içine koyabilirsiniz.

Batik Tişört Fiyatları

Trendyol, Koton, DeFacto ve Addax gibi markalarda fiyatlar oldukça uygun. 40 tl’den başlayan fiyatlarla mağaza da ve internet sitesinde bulabilirsiniz. Ancak daha kalite ve güzel batik tişört istiyorum diyorsanız Inditex, Mango ve H&M size bu konu da çok güzeller örnek sunacaktır. Bunların yanı sıra Les Benjamins, Isabel Marant ve Vakkorama gibi markalarda da çok kalite batik yani tie dye tişört modellerini bulabilirsiniz. Fiyat konusunda bu markalar diğerlerine göre biraz daha pahalı ancak ürünler gerçekten gözle görülür derece de iyi üretilmiş. Tercih sizin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.