Moda Model

Yazlık Ayakkabı Modası

30.08.2020
43
Yazlık Ayakkabı Modası

Kendinize yeni yazlık ayakkabı alacaksınız ancak neyin moda olduğu konusunda aklınız mı karıştı? O zaman yazlık ayakkabı modası yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda yazlık ayakkabı seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği ve neyin trend olduğu ve olmadığıdır. Yazlık ayakkabı modası yazımızda topuklu ve sandalet ayakkabılar ağırlıkta olup spor ayakkabılardan bahsetmedik. Bunun nedeni spor ayakkabı olarak yürüyüş ayakkabısı tavsiye etmemiz. Bu yürüyüş ayakkabıları diğer spor ayakkabılarına göre daha çok hava geçirirler. Bu sayede oldukça rahat bir kullanımı vardır. Ayrıca kenarları da bez gibi sünger olduğu için ayağınızı sıkıştırmazlar. Daha genel ve gündelik bir yaz ayakkabısı istiyorsanız spor ayakkabılarına ya da sandalet modellerine bakabilirsiniz.

Yazlık Ayakkabı Modası

Yazlık Ayakkabı Modası

Yazlık ayakkabı modası genel olarak topuklu ayakkabılardan oluşuyor. Kimileri dolgu topuk kimileri ince topuk olsa da bu yazlık ayakkabı modasının şıklığından ödün vermiyor. Yazlık ayakkabı modası özellikle kesimli ayakkabılarda kendini gösteriyor. Kesimli ayakkabı dediğimiz modeller ayakkabının gövdesinin üzerinin kesilmiş olduğu modellerdir. Galerimizdeki kahverengi yüksek ve kalın topuklu sandalet modelimize baktığınızda oldukça rahat anlayabilirsiniz. Hem kenarları hem de gövdenin üstü kesik. Ayrıca parmak kısmı da açıkta olan bu model oldukça şık ve hemen hemen her yerde kullanabileceğiniz bir model. Bu modeli günlük kombinlerde ve bazı gece davetlerine katılırken kullanabilirsiniz. Özellikle sabah çalışıp akşam da davete gideceğiniz zaman kombinizi değiştirmeye vakit bulamayacağınız günler kullanabilirsiniz.

Hemen yukardaki görselimizden de gördüğünüz gibi olan ayakkabı modellerini de tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu ayakkabı modeli özellikle benim gibi topuklu giymeye alışık olmayan kadınlar için ideal bir modeldir. Fazla iddialı olmayan ve topuklu sandalet olduğu için yeterince hava geçiren bu yazlık ayakkabı hem sabahları hem de akşamları kullanılabilir. Kısa kalın topuğu sayesinde yüksek topuklara göre ayaklarınızı daha az ağrıtacak ve denge kurmakta daha az zorlanacaksınız. Modelin ön kısmındaki dikişleri de modele ayrı bir şık görüntü katıyor. Bu model de hem gece davetlerine hem de günlük kullanım için uygun olsa da daha çok sabahları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yazlık Ayakkabı Modası

Yazlık Ayakkabı Modelleri

Yaz ayakkabı modası oldukça geniş bir alan. Bir tarafta topuklu sandaletler diğer tarafta düz sandaletler. Düz sandaletlere geçmeden önce sizlerin dikkatini bir tane daha yazlık ayakkabı modeline çekmek istiyoruz. Oldukça kadınsı olan bu model galerimizde bulunan parıltılı ve incili ayakkabı modelidir. Günlük kullanım için biraz fazla gelse de özellikle gece dolaşmasında tavsiye ettiğimiz bir model. Parıltılı olduğu için dikkat çekici ancak inci bileklik kısmıyla bu göz alıcılık daha çok kadınsı bir dokuya sahip olmuştur. İnce ve yüksek olmayan topuğu ayağınızı fazla rahat ettirmeyebilir bu yüzden uzun süreli kullanım yerine daha kısa sürecek ve ayağınızın üzerinde sürekli durmayacağınız etkinlikler için daha rahat olacaktır. Üstüne ise modeldeki gibi dökümlü bir elbise giymek isteyebilirsiniz.

Topuksuz sandaletlerdeyse biz düz olan modelleri öneririz. Hem siyah hem de siyah benekli beyaz ayakkabı modeli bulunmaktadır. Yazlık ayakkabı dendiğinde aklımıza gelen en klasik ve şık olan bu sandalet modelleri kesinlikle yazın vazgeçilmez modasının temelini oluşturuyor. Bu ayakkabıları günlük kullanımda rahatça kullanabilir ya da seyahat ederken giymek isteyebilirsiniz. Topuğu olmadığı için ayağınız ağrımayacak ve kenarları açık olduğu için ayağınız terlemeyecektir. Ayrıca hemen hemen her günlük kombinle giden bu ayakkabı modelleri her yıl kullandığınız ayakkabılardan olacaktır. Bu modellerin parmak kısmı farklı ya da daha çok takısı olan halleri de galerimizde bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.