Moda Model

Yaz Makyaj Önerileri

15.07.2018
697
Yaz Makyaj Önerileri

Yaz ayları güneşli ve sıcak olduğu için biraz bunaltıcı geçebilirler. Kızlar arasında yaz aylarında makyaj yapılmayacağına dair bir inanış var. Oysa makyaj en çok bronz tene yakışıyor. Eğer henüz denize gidecek vakit bulamadıysanız ve beyaz tenliyseniz kendinizi az ürünle bronz tenli gösterebilirsiniz. Bazı kadınlar yaz sıcaklarından o kadar bunalmış oluyor ki çoğu zaman ruj bile sürmeden dışarı çıkıyorlar. Yaz sıcağında makyaj yapmanın püf noktası ise az ten ürünü kullanmak. Yaz makyaj önerileri için doğru yerdesiniz.

Renkli ve Canlı Yaz Makyajı

Fondötenler su veya yağ bazlı da olsa yaz aylarında tercih edilmemeliler. Yüzde ağırlık yapan bu ten ürününü cildiniz kusabilir. Eğer yüzünüzde kapatmak istediğiniz bölgeler varsa BB ya da CC kremleri tercih edebilirsiniz. Sadece kapatılacak bölgeye sürmeniz maksimum verimi elde etmenizi sağlar. BB kremler CC kremlerden biraz daha fazla kapatıcılığa sahiptir. Bu yüzden tüm cildinize uygulamak yerine sadece sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. Daha canlı ve kusursuz bir cilt görünümüne bu şekilde kavuşabilirsiniz. Yaz aylarında makyaj yapmanın bir diğer püf noktası da canlı renk rujlar kullanmaktır.

Dogal Makyaj Onerileri

Yaz Makyaj Önerileri

Yazın ferahlığını ve canlılığını yansıtan renklerdeki rujları tercih edebilirsiniz. Turuncu ya da fuşya rengindeki çılgın renkler yaz aylarında en çok tercih edilen rujlardan birisi. Canlı renk ruj kullanıyorsanız bronz renkli allık kullanabilirsiniz. Gündelik kullanımda daha nude renkleri tercih edebilirsiniz. Nude rujlar ile açık toz pembe allık kullanabilirsiniz. Hatlarınızın belli olduğu bölgelere bu renk allıkları uygulayabilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bronz bir tene sahipseniz daha kahverengi tonlarındaki allıkları kullanabilirsiniz.

Sade Makyaj Onerileri

Eğer yaz aylarında rimeliniz akmasından şikayet ediyorsanız suya dayanıklı maskaraları tercih edebilirsiniz. Denize ya da havuza girerken suya dayanıklı maskaralar kullanabilirsiniz. Böylece rimelin akma riskini ortadan kaldırarak çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında siyah renkli maskaralar dışında renkli maskaraları da tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde en çok tercih edilen renkli maskara ise mor. Göz makyajınızda daha hafif renklerde makyaj yapabilirsiniz. Göz makyajınızda pembe, şeftali gibi tonları seçmeniz sizi daha canlı gösterecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.