Moda Model

Yaz Kıyafetleri Nasıl Kombinlenir?

21.09.2018
829
Yaz Kıyafetleri Nasıl Kombinlenir?

Hazır yaz mevsimi bitmek üzere olup aynı zamanda bir dahaki yaz için hazırlık olması açısından Yaz Kıyafetleri nin nasıl kombinleneceğini gözden geçirmek gerekir. Bu anlamda mevsime uygun modelleri tercih etmek her zaman için en avantajlı durum olarak değerlendirilir. Yaz kıyafetleri arasında sıklıkla kullanılan modeller arasında en başta elbiseler geliyor. Elbiseler her zaman yaz aylarında kurtarıcı görevindedir.

Yaz Kıyafetleri aslına bakılırsa sayılarak bitecek türden değildir. Kombinleme açısından çok fazla seçeneği içinde barındırdığı için bu anlamda yaz mevsimleri rahattır. Kombinleme seçeneği bol ve kıyafet seçeneği de boldur. Şort ve tişört ağırlıklı kombinlere yer verilen sokak modasında yaz ayları renkli ve cıvıl cıvıldır. Şortlarda ya da tişörtlerde bu renklere ağırlık verilir ve daha çok genç kızların tercih ettiği kıyafetlerde bunlara rastlanır.

Kombinleme yaparken yaz mevsiminde özellikle bazı kıyafetlerin çoğu güz mevsiminde de tercih edilebilecek niteliktedir. Çünkü birçok model gardıroptaki diğer birçok model ile kombinlenebilecek modeller arasında olduğu için kolayca uyum sağlanarak sonbahar sezonunda da severek kullanılan kıyafetler arasında yazlık giysileri kullanarak kıyafeti tamamlamak mümkün hale gelir.

En basit örnek olarak tişörtleri ele alalım. Tişörtleri son zamanlarda ip askılı elbiselerin altında kombinlenmiş bir şekilde bulmak mümkün olabilir. Bunun yanında yüksek bel ince ve keten pantolonlar genellikle sonbahar dönemine ilk girildiği zamanlarda kullanılan parçalardandır. Bu modellerle yazlık ip askılı bluzlar, düz renk tişörtler ve daha nice üst giyim ürünü kombinlemek mümkündür. Bu tarz kombinlerle şık ve modern bir görüntü elde etmek de çok kolaydır.

Kombinlerde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kıyafet kombinlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan biri de gardıroplarda bulunan her kıyafetin mutlaka birden fazla kıyafet ile kombinlenebilmesine özen göstermek gerekir. Bu sayede farklı eşyalar kullanılarak birçok farklı ve yeni modellerin tamamlanmasını sağlar.

Kombinlerde kişinin endi vücut ölçülerine hakim olması gerekir. Bu nedenle de kusurları ya da dezavantajlar olarak nitelendirilebilecek durumları kapatacak türden kombinlemeler yapmak gerekir. Örneğin henüz selülitlerden kurtulamamışsanız, şort boyunuzu ya da etek boyunuzu maxi mini olacak şekilde seçmemek gerekir. Yine göğüs dekoltesi için biraz küçük olan bedenler hoş bir görüntü sağlamayabilir.

Her rengin bulunduğu bir gardırop her zaman için kombinlerde kolaylık sağlar. Bu nedenle de dolapta farklı renklere ve farklı modeller eyer verilmesi çok önemlidir. Aynı zamanda modaya uygun bir gardırop da her zaman için modern ve şık görünmenize olanak sağlar. Farklı renklere yer vermek tüm renkleri kullanıp alaca bulaca bir gardırop elde emek anlamında değildir. En fazla 4 ya da 5 renge yer verilmelidir.

Yaz Kombinleri

Yaz mevsimlerinde olan kombinler her zaman için daha rahat modelleri içinde barındırır. Bununla birlikte elbise de en çok kullanılan parçalardan biri haline gelerek farklı modellerin yer almasını da sağlıyor. Farklı boylarda ve desenlerde yerleri olan elbise modelleri hem renk hem de model açısından elbiseler çok sık tercih edilir. Yaz sıcaklarında ferah hissetmenin ayrı bir yolu olarak düşünülen bu modeller genellikle en sık olarak yaz aylarında kullanılarak raflara geri kaldırılır.

Yaz mevsiminde tercih edilen modellerden biri de şort ve tişört uyumudur. Bu modeller beyaz tişörtleri çok kaldıran modellerdendir. Aslında birçok kadın bu şekilde sokak modasına uygun bir şekilde giyinir. Birçok modeli bulunan kot şortlar tişörtlerin en çok yakışan tamamlayıcıları arasında yer alır. Bu da yaz aylarında eğlenceli kombinlerin olmasını sağlar.

Bu sene yaz döneminde maxi elbiseler çok fazla kullanıldı bu nedenle de kullanılmaya da devam edecek denebilir. Çünkü bu modeller her zaman rahat ve kumaşları bakımından da kullanım kolaylığı olan modeller arasında yer alır. Bu modeller aynı zamanda sonbahar döneminde de kullanılabilen modellerdendir. Bu elbiseler ile kot denim ceketler ya da deri ceketler kullanılarak bu modelleri tamamlayıp son baharın ilk aylarında sıklıkla ve rahatlıkla tercih edilir. Bu kombinleri aksesuarlarla da tamamlamak güzel bir tercih olur. Son dönemde çoklu kolye modelleri birçok alanda tercih edilince yaz kombinlerinin de vazgeçilmezi oldu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.