Moda Model

Yağmur Arat Kimdir? – Kaç Yaşındadır?

15.09.2018
1.484
Yağmur Arat Kimdir? – Kaç Yaşındadır?

Yağmur Arat, işini gücünü bırakarak hayatın artık monotonlaştığını düşündüğü sırada dünya turuna çıkmaya karar veren genç bir gezgin. Yağmur Arat Kimdir özetlersek üniversiteyi bitirdikten sonra Avrupa’yı Interrail ile gezmeye başlayan genç kızımız, hayatının değiştiğini fark ediyor. Yeni yerler görmek ona iyi gelince de bunu devam ettirmeye karar veriyor. 8 ülke ve 18 şehir gezen Yağmur, iş hayatına adapte olamayınca Interrail sonrasında işinden istifa ederek en çok  merak ettiği yerlerden olan Asya kıtasını gezme kararı alıyor.

Asya kıtasına gitmek için öncelikle kendisine iyi bir bütçe sağlaması açısından da faydalı olan bazı kararlar alıyor. Bu kararlardan biri de evini kapatıp evindeki tüm eşyaları satmak oluyor. elde ettiği birikim ile de yola çıkıyor. Yağmur Arat Kimdir dünya turuna başlarken ilk durağı Japonya oluyor ve şimdilerde hemen hemen 20 ülkeyi gezmiş bulunuyor.Couchsurfing ile kalacak yer ayarlayarak artık kendisini daha özgür hissediyor. Gittiği yerlerde ise çalışarak en azından kendi harçlığını çıkarmış oluyor.

Aynı zamanda kendisini özgür hisseden güzel ve genç gezgin kendisi için plan yapmadan hayatına devam ediyor. Yağmur bu 3 yıllık sürede birçok insan tanıyıp çok fazla arkadaşlık edinip çok fazla yer gördüğü için çok fazla da tecrübeye sahip oldu. Bunu kendi bloğunda anlatan yazılarında da görmek mümkün. Hem kendi tek başına seyahat etmesi hem de gezdiği gördüğü yerlerden, yaşadığı olaylardan ve kendisi gibi gezgin kadınlardan ilham alması onu çok etkileyerek şu anki konumuna cesaretle geliyor.

Yağmur Arat Nasıl Geziyor?

2014 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra iş hayatına atılan ve aslında Interrail ile kendisine farklı bir hayat arayarak her şeyi satıp dünya turuna çıkan genç youtuber gezilerinde olabildiğince az maliyet kullanmayı ön planda tutuyor. Bu şekilde daha çok yer gezebileceğini düşünen Yağmur Arat bu şekilde zaten şu ana kadar birçok yer gezmiş durumda.

Çok az maliyet kullanma nasıl oluyor peki? Kalacak yer olarak Couchsurfing kullanıp yol masrafları için ya otostop ya da en ucuz olacak şekilde uygun biletlerle işlerini hallediyor. Bu nedenle yoldayken sadece yemek yemek için para harcamış oluyor. gittiği yerlerde gönüllülük esasına dayanarak da işler yapan ve zaman zaman farklı işlerde çalışan genç gezgin, bunları şu an rahat anlatmasına rağmen ilk çıktığı zamanlarda tedirginlikleri olanlara hazır hissetmeleri için de önerilerde bulunuyor.

Az maliyetle atlattığı bu gezilerde günlük ortalama harcaması 38 lira olarak görünüyor. Bu ise dünya turuna çıkmış biri için çok cüzi bir miktar olarak değerlendirilebilir. Kendi dişinden arttırdıkları ile de bu anlamda dünya turu yapmak isteyen ya da bu gibi bir işe kalkışmış olan gençlere bu anlamda bir fikir oluyor.

Yağmur Arat ve Emre Durmuş

Zaten gezgin olmaya karar vermiş ve okuldan sonra kendisini dünya turu yapmaya adamış olan genç youtuber ile Yağmur Arat’ın yolları kesişir. Bu şekilde dünyayı gezmeye karar veren ikili yollarına birlikte devam etmeye başlarlar. Peki bu nasıl oldu?

Daha önceden tanışan ikili ara sıra konuşmalarına karşın Emre Durmuş’un gezi merakı nedeniyle flört döneminde çok fazla görüşemeyip kısıtlı alanlarda görüşme yapılırken yolları kesişince artık birlikte gezmeye karar verdiler. Bu yüzden birlikte dünya turuna çıkan gezginler artık birçok yere birlikte gidiyorlar.

Bu nedenle takipçileri artan ve beğenilerek takip edilen çift şu sıralar en beğenilen ve imrenilen çiftler arasında yer alıyor. Yalnız başlayıp yolları kesişen Yağmur Arat ve Emre Durmuş ikilisi artık ortak bir hayalin peşinden beraber koşuyorlar. Daha çok ülke, daha çok şehir, daha çok insan tanımak isteyen çiftin amacı birlikte gezerken aynı zamanda da birlikte öğrenmek. Birlikte fotoğraflar çekip birlikte videolar çekip farklı insanların farklı hayat hikayelerine tanıklık etmek ise çiftin en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor. Emre Durmuş gibi Yağmur Arat’ın da kendi başına çektiği nefis fotoğraf ve videolar var. Birlikte daha güzellerini ve daha iyilerini çekmek için yoldalar. İleride birlikteliklerini resmiyete dökmek istedikleri vakit belki de bambaşka bir ülkede olacaklar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.