Moda Model

Travazol Krem

01.08.2018
1.983
Travazol Krem

Doktorların sıklıkla tercih ettiği etkisi maksimum düzeyde olan bu Travazol Krem‘i mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Mantar için etkisi en maksimum düzeyde olan bu krem ayrıca mantarın yanı sıra ciltte oluşmuş kızarıklık, kaşıntı ve egzama dahil bir çok cilt sorununa da çok iyi gelmektedir. Cilt üzerinde ağır bir etki bırakmadığı için bebeklerin pişik sorununda da kullanılan bu kremin doktor tavsiyesi dışında kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bu yazımızda mantar tedavisinde mucizevi etki yaratan bu Travazol Kreminin yararlarından, Travazol Krem ne işe yarar, Travazol Krem fiyatı, Travazol Krem yan etkileri ve zararları hakkında genel bilgiler verdikten sonra ayrıca Travazol Krem’in nasıl kullanılacağını ve mantar dışında ne gibi kullanım alanları olduğundan bahsedeceğiz.

Travazol Krem Nedir?

Öncelikle Krem’in etken maddesinden size bahsetmek istiyorum; Krem ağır iltihap, mantar ve egzema tedavisinde oldukça etkili bir kremdir. Bunun sebebi ise içinde bulunan etken maddelerdir. Bir tüpün içerisinde 10 mg İzokonozol nitrat, 1mg ise Diflukortolon valerat içerir. Bu iki etken madde aslında kremin başarılı olmasındaki en büyük unsur. Mikro ve bakteri karşısında oldukça etkili olan bu iki madde kremin genel etkin maddesidir.

Travazol Krem Nedir?

Reçete ile satılmakta olan bu krem, aslında medikal bir ilaçtır. Doktor tarafından önerilmeden kullanılması oldukça tehlikelidir. İlacın etken maddesine duyarlılık gösteren bir cilt için alerjik reaksiyonlar kaçınılmazdır. Sürülen alanda bakteri veya mantara yol açan canlıları tamamen öldürmektedir. Çoğalmayı engelleyen Travazol Krem uçuk, suçiçeği, kızamık gibi deri hastalıklarına kesinlikle iyi gelmemektedir. Hastalığın asıl nedeni bilinmeden kullanılması oldukça zararlıdır. Doktorunuzdan onay almadan kullanmayınız.

Travazol Krem Ne İşe Yarar? – Nerelerde Kullanılır?

Krem asıl olarak mantar kremi olarak kullanılmaktadır. Ancak farklı bir çok cilt sorununa da iyi gelmektedir. Maya oluşan tüm alanlarda kullanılmakta olan kremin tüm kullanılan alanları ise şöyle;

 1. Travazol krem kızarıklık tedavisinde,
 2. Travazol krem kaşıntı ve tahriş sorunlarında,
 3. Ellerde ve ayaklarda görülen mantarların düzelmesinde,
 4. Egzemaya neden olan kaşıntıların giderilmesinde,
 5. Travazol krem vajina kaşıntılarında,
 6. Travazol krem pişik tedavisinde
 7. Travazol krem iltihaplı sivilce tedavisinde

Çocuklarda pişik dışında, Hamile ve emziren kadınlarda kullanılmaması gerekmektedir. Krem vücut tarafından emildiği için vücuda geçen krem idrar veya dışkı olarak atılmaktadır. Bu yüzden kremin süte karışması çocuğunuza zarar verebilir.

travazol krem öncesi ve sonrası

Travazol Krem Öncesi ve Sonrası

Travazol Krem Yan Etkileri – Zararları

Etken maddeye hassasiyet gösteren ciltlerde kullanılmaması gerekmektedir. Yan etkileri sıklıkla görünen bu kremin doz aşımı da oldukça tehlikelidir. Etken maddeye oluşan herhangi bir alerjik reaksiyonda görüleşecek Travazol Krem yan etkiler şunlardır;

 • Nefes alırken ve verirken güçlük
 • Ciltte isilik gibi görülen dökülmeler
 • Boğazda veya dudakta şişlik
 • Tahriş ve Kızarıklık

Eğer bunlardan biri veya birkaçı sizde görülmüş ise mutlaka doktorunuzun bundan haberdar olmasını sağlayın. Sizin için krem değişikliği veya farklı bir tedavi sunabilir.

Travazol Krem Nasıl Sürülür?

Kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Krem günde en fazla 2 defa kullanılmalıdır. Fazla sürmek doz aşımına girdiği için size farklı bir şekilde etki gösterebilir. Doz aşımında bir çok kullanıcıya kremin zarar verdiğini de hatırlatmak isteriz. Krem doktorlar tarafından genelde 14 gün kullanılması gerektiğini söylemektedir. Kremin kesinlikle bu süre zarfı dolduktan sonra bırakılmalıdır. Olası farklı sonuçlarda doktorunuzu da bilgilendirmeniz gerektiğiniz belirtiriz.

Uygulanışı

Krem çok az miktarda sorunlu bölgeye yedirilmelidir. Oval bir şekilde sürülmeli ve deri tarafından tamamen erimesi gözlemlenmelidir. Vajina ve kasık bölgesinde kullanılacak olan krem yüzeysel olarak sürülmelidir. İç kısımlara sürülmemelidir. Sivilce tedavisinde ise krem patlamış sivilceye sürülmemelidir ve az miktarda sürülmesi gerekmektedir. Pişik tedavisinde ise sürülen yerin hava alması gerekmektedir.

Travazol Krem Kullananlar – Yorumlar ve Sorular

Doktorlar tarafından özellikle ciltte oluşan mantar ve egzamalar için önerilen bu krem bir çok kişi tarafından kullanılmakta. Bir çok kişi tarafından onay almayı başarmış olan Travazol Kremin bir çok kişi de yat etki bıraktığı görülmüştür. Doktor onaysız hiç bir şekilde bu kremin kullanılması sağlıklı değildir. Geçelim sık sorulan sorulara ve yanıtlarına

Travazol Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sizden gelen ve bir çok kullanıcının da merak ettiği sorular geçecek olursak;

Travazol Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

İltihaplı ve büyük sivilcelerde üzerine biraz sıkılması ile kısa sürede tedaviye yanıt verdiği gözlemlenmiştir.

Travazol Krem Vajinaya Sürülür mü?

Krem genital bölgelerde etkili bir ilaçtır. Rahatlıkla sürebilirsiniz. İnce bir tabaka olarak sürüldüğünde etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Travazol Krem Yanma Yapar Mı?

Kremin etken maddesi ağır olduğundan dolayı yanma yapması mümkündür.

Travazol Krem Tüylenme Yapar Mı?

Kremin herhangi bir tüylenme yapması mümkün değildir.

Travazol Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcılar tarafından oldukça övgü ile bahsedilen bu krem başta da dediğimiz gibi dozaş aşımında yan etkilerini göstermektedir. Vajinal ve Genital Bölgelerde çok iyi bir şekilde tedaviye cevap vermesi bir çok kullanıcı tarafından tam not almayı başarmıştır. %80 oranında mutlu kullanıcısı ile krem başarısını gösteriyor.

Travazol Krem Fiyatı Nedir?

Herkes tarafından sorulan bir diğer soru da Travazol Krem Ne Kadar?, Travazol Krem Ücreti?, Travazol Krem Fiyatı Ne Kadar, bu sorulara topluca yanıt verecek olursak;

Krem 15 gr olarak satışa sunulmuştur ve Fiyatı 01.08.2018 tarihinde 14.12 TL’dir. Gelecek yeni bir güncelleme ile burayı da güncel tutacağımızdan kuşkunuz olmasın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.