Moda Model

Toz Şekerle Perde Yıkama – Perdeler Nasıl Daha Beyaz Olur?

14.05.2018
1.382
Toz Şekerle Perde Yıkama – Perdeler Nasıl Daha Beyaz Olur?

Tül perdeler hemen hemen her evde bulunan ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından birisidir. Bembeyaz tüller evinizin havasını daha da ferahlatmak için birebir. Ancak bembeyaz tüller çok kolay bir şekilde grileşip kirlenebiliyor. İlk alındığındaki beyazlığını yakalamak sadece makineye atıp çıkarmak ile sağlanmıyor. Ayrıca bir yıl içerisinde 4 – 5 kere makinede yıkanan tüller deforme olup eski hallerini kaybediyorlar. Perdelerin ilk günkü halini yakalamak ise oldukça kolay. Her evde bulunan toz şeker ile perdelerinizi her zamankinden daha beyaz yapabilirsiniz. Toz Şekerle Perde Yıkama – Perdeler Nasıl Daha Beyaz Olur? cevabı için yazımızı okumaya devam edin!

Perdelerinizi çamaşır makinesine koyduktan sonra deterjan gözüne 2 yemek kaşığı toz şeker ilave edin. Yıkama bittikten sonra perdeler bembeyaz bir şekilde makineden çıkacaktır. Beyaz kıyafetlerin sararmasını engellemek ve daha beyaz görünmesini sağlamak için de aynı yöntem kullanılmaktadır. Aynı şekilde çamaşırların arasına 2 – 3 küp şeker koymak da kıyafetlerde aynı etkiyi sağlayacaktır. Perdeleri beyazlatmak için kolayca bulunana malzemelerden karbonatı da kullanabilirsiniz. Yıkama esnasında deterjan gözüne 2 yemek kaşığı karbonat ekledikten sonra perdelerinizin daha beyaz olduğunu göreceksiniz.

Toz Şekerle Perde Yıkama – Perdeler Nasıl Daha Beyaz Olur?

Bir diğer perde beyazlatıcı malzeme ise sirke. Ev temizliğinde oldukça sık kullanılan sirke ile perdeler çok beyaz görünüyor. 1 ölçü sirke deterjan gözüne eklenir. Yumuşatıcının kokusu daha baskın olduğundan perdeler sirke kokmaz. Sirke aynı zamanda perdeleri daha yumuşak bir hale getirir. Son dönemlerde en popüler perde temizlik yöntemi ise perde ile birlikte bir tablet bulaşık deterjanı eklemek. Tablet deterjan çamaşır makinesinin tablet gözüne değil doğrudan perdelerin üzerine konulmalı.

Tül perde yıkanırken bütün hepsi tek bir makineye atılmamalı. Makinenin içi fazla dolu olduğundan temizleme işleminin yetersiz olmasına neden olabilir. Perdeler fazla yer kapladığı için makine temizlemek için gerekli hareketi yapamayabilir. Yukarıdaki yöntemlerin işe yarayabilmesi için perdelerin mutlaka ayrı ayrı yıkanması gerekmektedir. Tül perdeler yıkanırken yanına herhangi bir kirli eşya atılmamalıdır. Bu perdenin iyi temizlenmemesine neden olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.