Moda Model

Topuklu Ayakkabı Giyerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

07.11.2017
803
Topuklu Ayakkabı Giyerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Topuklu Ayakkabı Giyerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kadınların en çok beğendiği ve birçok farklı modelini satın alarak ayakkabı dolaplarında koleksiyonlarını yaptıkları en değerli giyim eşyalarının başında topuklu ayakkabılar gelmektedir. Kadınların bu ilgini bilen modacılar her yıl farklı tasarımlarla oluşturdukları topuklu ayakkabılarla onların bu ilgisini karşılamaktadırlar.

Bir kadının dişiliğini ön plana çıkaran en önemli detaylardan biri olan topuklu ayakkabılar 2018 yılında birbirinden farklı modellerle kadınların beğenisine sunulmakta. Özellikle daha uzun boylu görünmek isteyen bayanların yardımına koşan bu ayakkabılar daha estetik bir duruş sergilemenizi sağlayacak. Güzelliğinden ödün vermeyen bayanlar topuklu ayakkabılarıyla uyumlu olacak şekilde geniş bol paça pantolonlar, diz üstü mini etekler, uzun gösterişli ve şık abiye elbiseler ve kısa paçalı pantolonlarla rahatlıkla kombinleyebilir ve kendi tarzını yansıtan modeller ortaya çıkartabilirler.

Başlarda topuklu ayakkabılarla yürümek zor gelebilir. Ancak pratik yaparak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı Giyiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Tüm kadınların güzel görünmek adına en başta önem verdiği aksesuarı ayakkabılarıdır. Elbette çeşit çeşit ayakkabıları sayabiliriz ancak güzel ve şık görünmek deyince ilk akla gelen toplu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılar model model renk renk olsa da bazen onları giyerken dikkat edilmiyor. Böyle zamanlar da ayakkabılar ayaklarınızı ağrıtabilir,  duruşunuzu bozabilir ve kötü bir görünümde olmanıza neden olabilir. Böyle şeylerin olmaması için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Bunlardan ilki elbette ayağınıza uygun ayakkabıyı giymek. Ayakkabıyı seçerken sadece güzel görünüyor diye almayın her şeyden önemlisi sizin sağlığınız. Bu yüzden dikkatli seçimler yapmalısınız. Size uygun topuk boyutunu kullanmalısınız. Uygun boyda topuklu ayakkabı giymek daha rahat yürümenizi sağlayacaktır.

Her gün topuklu ayakkabı giyiyorsanız koruyucu ayak malzemeleri kullanın. Daha yumuşak ve kısa topuklu ayakkabı ya da dolgu topuklu ayakkabıları tercih edin. Çünkü her gün yüksek ve ince topuklu ayakkabıyı giymek ayaklarınız için acı verici bir durumdur.

Topuklu ayakkabı giyerken dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise yürüyüş ve duruş tarzınız. Eğer yürürken dik durmuyorsanız düzgün bir şekilde adım atamazsınız. Hem kötü bir görüntüye neden olur hem de her ayakkabıyı giydiğinizde belli bir süreden sonra size acı verir. Bu yüzden yürürken göğsünüzü ve başınızı dik tutun, sanki ince bir çizgide yürüyormuşsunuz gibi adımlarınızı atın.  Uzun adımlar atmaktan kaçının bunun yerine kısa adımlar atın. Topuklu ayakkabının mutlaka ayaklarınıza uygun olması gerek, eğer yürürken ayağınıza vuran bir ayakkabı tercih etmişseniz ya ayakkabıyı değiştirin ya da külotlu çorap ile giyin.

Ayrıca ayak yapımız yuvarlaktır bu yüzden sivri burunlu ayakkabılar ayağınızı acıtıyorsa yuvarlak burunlu ayakkabıları tercih edin. Sivri burunlu ayakkabılar ayak parmaklarınızı yara yapıp şeklini bozabilir bu yüzden sivri burunlu ayakkabıları en fazla 1-3 saat süreyle giyin zaten otomatik olarak belli bir süre sonra ayağınıza vurduğunu hissedeceksiniz. Yuvarlak burunlu ayakkabılarda ise böyle bir durum söz konusu değildir çünkü olması gerektiği gibi ayak yapımıza uygundurlar yuvarlak burunlu ayakkabıları daha uzun süre giyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.