Moda Model

Tonik Nedir ve Nasıl Kullanılır?

27.10.2020
57
Tonik Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tonik nedir diye merak edenler için harika bir yazı hazırladık. Tonik kullanmaya başlamak için asla çok geç değildir. Ergenliğin ilk yıllarından itibaren kullanabileceğiniz gibi yaşınız daha ileriyse de kullanabilirsiniz. Eğer 30 yaşından önce düzenli şekilde kullanmaya başlarsanız o zaman daha ileriki yaşlarınızda kırışmayla ilgili daha az sorun yaşarsınız. Ayrıca cildinizin daha ışıltılı ve temiz görünmesini sağlayacaktır. Tonik kullanmadan önce kendi yüzünüzü tanımanız gereklidir. Kendi yüz tipinize uygun bir tonik alırsanız o zaman cildiniz için en uygun sonucu alacaksınızdır. Örneğin tonik yüzün yağlanma seviyesini dengelemeye çalışmaktadır. Sizin yüzünüz yağlıysa ve kuru ciltler için olan bir tonik alırsanız yüzünüzü daha da yağlandırabilir. Bu yüzden yalnızca güvendiğiniz markalardan güvendiğiniz ve kendinize uygun olan ürünleri kullanmalısınız.

Tonik Nedir?

Tonik Nedir?

Tonik nedir hemen anlatalım. Tonik cildinizin pH dengesini koruyan bir losyondur. Bu yüzden kendi cildinize uygun bir tonik bulmanız oldukça önemlidir. Cilt toniklerinin özelliklerini sıralamaya devam edersek yüzünüzü temizler ve kirden arındırır, ilk aşamalarda bunu kullanacağınız için sonradan kullanacağınız bakım kremlerinin cilt tarafından daha hızlı emilmesini sağlar. Fark ettiğiniz gibi yüzünüze bakım yaparken bunu ilk adım olarak kullanıyoruz. Bu sayede normalde olduğundan çok daha etkili bir sonuç elde ediyoruz. Toniklerin kendisi sıvı olduğu için cilt bunu çok rahat emmektedir. Gözenekleri temizler ve onların oldukça küçük kalmasını sağlar.

Cildinizin pH seviyesini koruması sizin için pek bir anlam ifade etmemiş olabilir. Bunu hemen açıklayalım. Cildinizin normalde olması gereken pH seviyesi 5 ila 6 arasında olmalıdır. Ancak yüzümüzü sabunla yıkadığımız için bu derece artmaktadır. Derece ne kadar artarsa yüzümüz o dengeyi geri getirmeye çalışacak ve bu da yağlanma gibi çeşitli yüz sorunlarına dönecektir. Tonik kullandığınızda ise hem pH seviyesini kontrol altında tutuyor hem de onu kirli hava gibi çevresel faktörlerden korumaktadır. Ayrıca cildinizi nemlendirir ve cildinizi daha da gençleştirir. Tonik yaptığı bu harika etkilere rağmen başlangıç seviyesinde bir ürün olduğu ve düzenli uygulanmazsa fazla sonuç alamayacağınızı hatırlatmak isteriz.

Tonik Nedir?

Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik uygulamak ise oldukça kolay. Yüzünüzü sabunla ya da yüz yıkama jelinizle güzelce yıkayın. Ardından hafif nemli kalacak şekilde yüzünüzü kurulayın. Bir pamuğa tonik dökün ve ardından onunla yüzünüzü, boynunuzu ve gerdan kısmınızı silin. Yukarıda saydığımız o harika etkileri kendinize almanız için yapmanız gerekenler sadece bu kadardır! Toniğin etkisini uzatmak ve cildinize hapsetmeniz de elbette gereklidir. Bunun için nemlendirici yüz kremi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tabii ki yüz serumları ve yağları da kullanabilirsiniz. Eğer cildinize maske de yapacaksanız bunu tonik kullanmadan önce yapmalısınız. Maskenizi yaptıktan sonra ise tonikle cildinizi dinlendirir ve nemlendiricilerle onu hapsedip cildinizin daha da ışıltılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Tonikleri günde iki defa sabah ve akşam olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem gün içinde cildiniz kirden ve başka şeylerden korunmuş olur hem de geceleri cildin yenilenme zamanı olacağı için o etkileri alması kolaylaşmış olur. Cildiniz çok hassassa o zaman günde bir defa kullanabilirsiniz. Eğer sivilce ya da ciltteki yağlanma gibi ilaçlar kullanıyorsanız tonik kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Tonik kullanmaya başladıktan sonra cildinizin ne kadar temiz ve sadece normal miktarda yağlandığını görmek sizi oldukça şaşırtacaktır. Tonik kullanmaya başladıktan sonra cildinizin daha geç yaşlanacağı ve daha az kırışıklığınızın olacağı da ayrı bir iyi yöndür. Hepinize güzel ciltler dileriz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.