Moda Model

Tığ İşi Bebek Patik Modelleri Nasıl Yapılır?

03.11.2018
1.667
Tığ İşi Bebek Patik Modelleri Nasıl Yapılır?

Tığ İşi Bebek Patik leri 4 ya da 5 aya kadar birçok bebek için kullanışlı olan parçalar arasında yer alıyor. Bu nedenle de anneler bebekleri için bu modelleri sıklıkla tercih ederler. Modeli daha da genişleterek aslında 7 ila 9 aylık olana kadar da kullanmak mümkün olur. Farklı modeller, renkler ve desenler de eklenebilmektedir. Bu anlamda da yeniliğe çok açık olan bebek patik modelleri farklı süslerle şık bir görüntüye de ulaştırılabilir. Ancak burada amaç bebeklerin ayaklarını ısıtmak olduğu için estetik görüntü biraz daha arka planda kalabilir.

Tığ İşi Bebek Patik örneği yapmak aslında çok da zor olmaz. Bu modellerde süsleme o kadar geniş bir süslemeye sahip ki tamamen size kalmıştır. Düz bir model hazırlayıp farklı eklemelerle ve farklı motiflerle modelleri renklendirebilirsiniz. Farklı renkte iplerin birleşmesi ile yepyeni ve farklı modeller yaratmak sizin hayal gücünüze kalmış bir durumdur.

Genellikle 2.5 numaralı tığ kullanılarak örülen patikler, belli bir döneme kadar kullanılabilir. Bu nedenle de motif ve desen seçeneği çok fazla. Ayrıca çizgi film karakterleri için farklı motifler de yaratmak mümkün olabiliyor. Örneğin patik üzerine farklı malzemelerle de desen ve motif yapılabilir. Kurdele, düğme ve bu gibi küçük detaylar kullanılarak farklı ve güzel modeller ortaya çıkarmak mümkündür.

Bebek Patiklerinin Yapılışı

Patik yapımı için malzemeler zaten çok kolay, bunlar arasında ip, tığ (genellikle 2.5 numara) ve yapılacak motif varsa süs malzemeleri yer alır. Yapımı için öncelikle zincir çekilerek başlanır. Sonrasında 10 deliğe 6 adet ikili trabzan çekilir. Sıra sonuna kadar her deliğe 1 adet olmak üzere ikili trabzanları yapıp son deliğe geldiğimizde aynı deliğe 4 adet ikili trabzan yapılır. Sıra başına kadar bu şekilde devam edilir.

Bu şekilde devam edilen modellerden sonra örgü aparatı yapılarak da kullanılabilir. 3. Sıraya başlarken arttırmalara devam edilir. Bu bölümden sonra arttırmalarda 4. deliğe ikili trabzan yaptıktan sonra sık iğne yapılarak model tamamlanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.