Moda Model

Tesettür Blazer Modelleri

11.08.2020
96
Tesettür Blazer Modelleri

Hepinize merhabalar. Bugün sizlere birbirinden farklı ve tesettür blazer modelleri kıyafetler göstereceğiz. Bu yazımız için özellikle tesettürlü bayanları seçmemizin nedeni onların blazer modellerinin tesettürlü olmayan kadın blazer modellerinden daha farklı olmasıdır. Normalde kadın blazerlar bel seviyesinin biraz altındayken tesettür kadın blazerlar kalçanın altına kadar inen uzun blazer modelleridir. Bazen düğmeli bazen düğmesiz olan bu blazerlar kullanılacağı ortama göre seçilmektedir. Örneğin bir iş görüşmesinde blazer giymek istiyorsanız tek düğmeli bir model işinizi görecektir. Bu şekilde görüşme sırasında odaya girerken başta ilikli olan gömleğinizi oturmak üzereyken hızlı ve kolayca açabilirsiniz. Ya da takım blazer modellerinden faydalanabilirsiniz. Takım blazer modelleri tercih ettiğinizde blazer ve pantolon aynı renkte ve kumaş deseninde olacaktır. Böyle bir takım giymeyi düşünüyorsanız içinize giyeceğiniz tişörtün renginin açık olmasına ve sade bir model olmasına dikkat ediniz.

Takım Tesettür Blazer Modelleri

Tesettür Blazer Modelleri

Az önce sizlere anlatırken tesettür blazer modelleri düğmeli ve düğmesi diye ikiye ayırmıştık. Eğer düğmeli bir blazer modeli tercih edecekseniz her tarafı düğmelerden oluşmuş gibi olan o modelleri tavsiye etmiyoruz. Özellikle son zamanlarda popüler olan düğmeli modellerin geneli bir ya da iki düğme içeriyor. Bu şekilde günlük hayatta oldukça kullanışlı oluyor. Hangi renk isterseniz düğmeli tesettür blazer bulabilirsiniz. Önemli olan nerede giyeceğiniz ve nasıl kombinleyeceğinizdir. Örneğin gül kurusu bir blazerınız var. Gül kurusu oldukça yumuşak bir renk olduğundan siyah onu fazla karanlık gösterecektir. Bu yüzden beyaz pantolon ve üzerine de beyaz tişört giyebilirsiniz. Dışarı çıkarken oldukça ideal bir kombin olacaktır.

İş görüşmelerinde nasıl bir tesettür blazer giymeniz gerektiğinden az önce bahsettik. Şimdi sırada randevu sırasında nasıl bir düğmeli blazer modeli ve kombinleri tercih edebileceğinizden bahsedeceğiz. Randevular her ne kadar daha az resmi olsalar da blazer giymek yanlış bir tercih olmayacaktır. Randevunuz varsa sizlere takım blazer modellerini tavsiye ederiz. Bu şekilde tek renk giyindiğinizde oldukça dikkat çekici olacaksınız. Eğer bu rengi kırmızı ya da kiremit rengi gibi sıcak bir renkten seçerseniz yaptığınız etki daha da fazla olacaktır.

Sarı Tesettür Blazer Modelleri

Tesettür Düğmesiz Blazer Modelleri

Düğmesiz blazer modellerinin daha çok günlük hayata uygun olduğunu belirtmekte fayda var. Yani randevulara gitmek için kendinize blazer modeli bakıyorsanız o zaman düğmesizler ilk tercihiniz olmalıdır. Özellikle yaz aylarında sizlere oldukça rahatlık sağlayacak bu modeller daha ferah olacaklardır. Düğmesiz blazer giydiğinizde içinize gömlek giyebilirsiniz. Bu giyeceğiniz gömleğin yakası pile gibi şeylerle abartı olmayacak şekilde süslü olursa oldukça şık duracaktır. Özellikle açık renk düğmesiz bir blazer giydiyseniz blazerın rengi bütün dikkatleri çekeceği için içinizdeki tişörtü ya da gömleği sade tutmak isteyebilirsiniz. Akraba ziyaretleri, aile ziyaretleri gibi daha günlük olaylarda giymeniz yerinde olacaktır.

Görselimizde gördüğünüz gibi sarı bir düğmesiz tesettür blazer modeli giyebilirsiniz. Sarı oldukça fazla dikkat çektiğinden dolayı pantolon siyah tercih edilmişken tişört göze daha güzel görünsün diye beyaz tercih edilmiştir. Bu şekilde tesettür blazerlar giyerken siz de tek renk yerine bu şekilde birkaç rengi bir araya getirebilir ve kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Ancak tabii ki takım olarak giyinmek de oldukça güzel gösterecektir. Örneğin gül kurusu blazer ceketinizin altına beyaz bir gömlek ve beyaz bir pantolon giyip bunları bir takımmış gibi gösterebilirsiniz. Ya da blazer alırken varsa blazerınızın takım halini de seçebilirsiniz. Blazerınız ve pantolonunuz aynı renk olursa olduğunuzda biraz daha uzun görünürsünüz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.