Moda Model

Tektaş Yüzük Modelleri

Tektaş Yüzük Modelleri

Nişan ya da düğün hazırlığı aşamasındaysanız eğer bazı bilmeniz gereken önemli detaylar vardır. Genellikle bu tatlı telaşlarda gelinliğe karar vermekte zorluk çekilir. Ancak gelinlik ya da nişanlık kadar seçmesi zor olan bir diğer detay da tabi ki tektaştır. Evleneceğin kadın hangi tektaşı beğenir, parmağına uyar mı gibi sorular bu dönem de çok sık gündemde olacaktır. O yüzden bu konu hakkında bilgilenmek şart. Bu özel bir günde pırlanta tektaş almanın bir sebebi de var aslında. Pırlanta diğer yüzüklerin arasında işlenen taşa sahip olan tek yüzük olma özelliğine sahiptir. Yani bu yüzüğün anlamı ”tek ve benzersiz” olmasıdır. Bu anlamı taşıdığı için de evlenme teklifleri çoğu zaman tektaş yüzük ile yapılmaktadır.

Evlenmek istediğiniz kadına alacağınız tektaşın bazı kuralları vardır, eğer mükemmel olmasını istiyorsanız tabi. Bu kural nedir diyorsanız eğer, adı 4C kuralı olarak bilinir. İngilizcedeki bazı kelimelerden ilham alınmıştır. Kesim(cut), Renk(color), Karat(carat), Parlaklık(clarity) olarak gruplandırılmış. Bu bahsettiğimiz özelliklere göre de tektaşın fiyatında değişiklikler oluyor. Ayrıca bunların yanı sıra birçok farklı kesimde tektaş mevcut. En çok tercih edileni genelde prenses kesim oluyordu ancak son zamanlarda yeni kesimlerde eklenmeye başlayınca durum değişti. Prenses kesim haricinde çok sık görmeye alıştığımız kesimler ise; yuvarlak, oval, zümrüt, damla, kalp, yastık ve vintage olarak sıralanıyor. İsterseniz biraz da tektaş yüzük markalarından bahsedelim.

Tektaş Yüzük Markaları ve Fiyatları

Tektaş modellerini, kesimlerini ve karatlarını öğrendikten sonra asıl iş evlenmek istediğiniz kadının hangisini beğendiği konusuna kaldı. Bir şekilde o size zaten bak bu güzelmiş şu güzelmiş diye göstermiştir, aklınızda tutmanızda fayda var. Son olarak parmak ölçüsünü de öğrendikten sonra iş tektaş bakmaya geldi. Zen, Atasay, Altınbaş, Forevermark gibi markalarda beğenebileceğiniz çok fazla çeşit mevcut. İlk olarak onlara bakarak başlayabilirsiniz. Daha lüks bir marka düşünüyorum diyorsanız eğer Cartier size bu konu da yardımcı olabilecek bir marka. Ayrıca bu markalardan pek emin olamadım güvenemiyorum diyorsanız Kapalıçarşı’da bulunan birçok kuyumcu atölyesi var. Beğendiğiniz modeli oraya gösterip satın alabilirsiniz. Hem pırlatansından emin olursunuz hem de tam istediğiniz gibi bir tektaş sahibi olursunuz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.