Moda Model

Tek Omuzlu Gelinlik Modelleri

Tek Omuzlu Gelinlik Modelleri

Düğün günü en güzel olmak her gelinin hakkı elbette. Ancak en güzel olmak için gelinliğin rahatsız edici özelliklerine katlanmak zorunda değilsiniz. Tek omuzlu gelinlik modelleri size şıklık ve rahatlığı bir arada sunan gelinlik modellerinden. Tek omuz askılı modellerde askının yönü genellikle çapraz olarak tercih ediliyor. Genellikle tül ya da dantelli askılar tercih ediliyor. Eğer daha gelinliğinize uygun farklı bir alternatif arıyorsanız ipek ya da saten kumaşları askı olarak tercih edebilirsiniz.

Tek Omuzlu Gelinlik Modelleri

Gelin adayları düğünlerinde oldukça sade ve doğal görünmeye çalışırlar. Bu nedenle eğer sırtlarında ya da omuzlarında dövme varsa bunu çeşitli yöntemlerle kapatmaya çalışırlar. Ancak dövme makyajla kapatılacak kadar küçük değilse tek omuzlu gelinlik modelleri kurtarıcıları olabilir. Dövmenin üzerinden geçen tül askı ile şık bir şekilde kapatabilirsiniz. Gelinliğin içerisinde oldukça şık ve sade görünmek işte bu kadar kolay. Eğer dövmeniz altından hala görünüyorsa gelinliğin modeline göre kaldırabileceği kadar boncuk işleyebilirsiniz. Dantel kumaşlar dövmenizi kapamak için daha uygun olacaktır.

Tek Omuzlu Gelinlik Modelleri

Yıllardır gelinlerin vazgeçemediği tek omuzlu gelinlikler zarafet ve şıklığı bir arada sunuyor. Ancak bu gelinlik modeli her vücut tipine uygun değil maalesef. Minyon tipli kısa boylu gelin adayları bu gelinliği tercih etmemelidir. Detaylı bir gelinlik modeli olan bu model gelin adayının boyunu daha kısa gösterebilir. Bu gelinlik modelini geniş omuzlu gelinler tercih edebilirler. Böylelikle daha dar omuzlara sahip görünümü verebilirsiniz. Bu gelinlikler içerisinde inci detaylı modeller bir adım öne çıkıyor. Eğer tek omuzlu bir gelinlik tasarımı yaptırmayı düşünüyorsanız inci işlemeleri mutlaka seçenek içinde tutmalısınız.

Omuz Askılı Gelinlik

Düğünde bütün dikkatleri üzerinize çekmek tek omuzlu gelinlik modelleri ile oldukça kolay. Askısında gül motifi bulunan gelinlikler farklı bir görünüm sağlamanıza yardımcı olabilir. Tabii ki askınıza yapılacak olan motif ve işleme gelinliğin bütünü ile bir uyum içerisinde olmalıdır. Her tarafı farklı işlemelerle dolu gelinlik modelleri göz yorucu olabilir. Kabarık, A kesim ve prenses gelinlik modelleri tek omuz detayını çok iyi taşıyabilen modeller arasındadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.