Moda Model

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

04.10.2020
31
Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

O uzun, kalın ve kıvrılmış kirpik görünüşünü hangimiz sevmiyoruz ki? Ancak doğal kirpiklerimizle bunu yapmak gerçekten de bazen imkansıza yakındır. Bu yüzden son dönemde de popüler bu sorunu çözmek için yapılan şeylerden bir tanesi de tabii ki takma kirpiklerdir. Takma kirpikler hızla gözlerinize uyum sağlarlar ve kirpiklerinizin daha dolgulu ve güzel görünmesini sağlarlar. Ancak takma kirpiklerin de düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Ucuz ya da pahalı kullandığınız her takma kirpiği temizlemeniz göz sağlığınız açısından önemli olduğu kadar takma kirpiğin görünüşü için de önemlidir. Peki takma kirpik nasıl temizlenir? Bunu hemen sizlere anlatalım. Bu sayede sizlerin de takma kirpikleri güzel ve daha sağlıklı olsun.

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

Takma kirpik nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı aslında oldukça kolay. Takma kirpiği temizlemeniz için çok az malzemeye ihtiyacınız olacaktır. Genellikle bu malzemeler her evde bulunsa da kirpiği temizlemeye başlamadan önce olup olmadığını kontrol edin ve ardından başlayın. Şimdi sizlere malzemeleri verelim. Öncelikle geniş bir kap gereklidir. Tabii ki içinde sıcak su da olmalıdır. Kirpiği yıkamak için ana malzemeniz olan sıvı bulaşık deterjanını da unutmayın. Yanınızda kâğıt havlunuzu da bulundurun. Ayrıca temizlemeye başladığınızda kullanmanız için bir cımbız ve eski bir rimel fırçası da gereklidir. Rimel fırçasının da temiz olması ve maskaradan arınmış olması gerektiğini unutmamalısınız.

Seçtiğiniz kaba sıcak suyu doldurun. Suyun elinizi aşırı yakmaması gerekir ancak sıcak olduğuna da dikkat edin. Ardından 1 çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. İyice karıştırın ve köpük köpük yapın. Eğer kullandığınız kap çok genişse o zaman suyu biraz dökebilir ya da bulaşık deterjanı miktarını ona göre arttırabilirsiniz. Sabunlu karıştırılmış suya takma kirpiklerinizi yerleştirin ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonra çıkartın ve kirpiklerin kenarında kalan yapıştırıcıyı temizleyin. Bu işlemi yaparken cımbız kullandığınıza emin olun ve ellerinizle toplamaya çalışmayın. Takma kirpikleri bu sefer ılık suyun altında durulayın. Ardından kâğıt havlu üzerine yerleştirin ve kurumasını bekleyin. Nemini güzelce aldıktan sonra ise kirpikler birbirine yapışmışsa onları ayırmak için eski maskaranızı kullanın. Eğer öyle bir maskaranız yoksa o zaman iğne ile de dikkatlice ayırabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

Farklı Yollarla Temizleme

Bu tabii ki bir yoldu. Bir başka yol ise yağsız göz makyajı temizleyicisi ile takma kirpiğinizi temizlemek. Bunun için yağsız göz makyajı temizleyicisi gereklidir. Ardından ise yine bir kâse gereklidir. Tabii ki yapışkanları temizlemek için cımbız ve daha sonra kurularken kullanmak için de kâğıt havlu gerekir. Kâseye bir miktar makyaj temizleyicisini dökün ve kirpikleri içine yerleştirin. İki üç dakika kadar kirpiklerin içinde kalması gereklidir. Ardından içerideki kirpikleri alın ve cımbızla yapışkanlarını güzelce temizleyin. Temizledikten sonra kâğıt havluyla kurulayın. Tamamen kuruduktan sonra kutusuna geri koyabilirsiniz.

Daha doğal yolla temizlemek isterseniz o zaman Hindistan cevizi yağı sizin için harika bir tercih olacaktır. Hindistan cevizi yağı ile takma kirpiklerinizi temizlemek için tabii ki Hindistan cevizi yağına ve pamuk, kâğıt havlu ve cımbız gibi kalan malzemelerinizin elinizin altında bulunuyor olması gereklidir. İlk adım olarak takma kirpiklerinizi kâğıt havluya yerleştirin. Hindistan cevizi yağını pamuğa damlatın ve takma kirpiklerinizdeki yapışkanları ve maskara kalıntılarını gevşetmek için yavaşça her tarafına sürün. Kalan yapıştırıcıları getirdiğiniz cımbızla çekin ve temizleyin. Kâğıt havluyla kirpiğinizin üzerindeki tüm yağı alın. Cımbızla tekrar kutusuna koyun. Hepinize iyi günler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.