Moda Model

Tabak Altlığı Olarak da Bilinen Supla Modelleri

07.12.2017
2.368
Tabak Altlığı Olarak da Bilinen Supla Modelleri

Supla Yapımı

Son zamanlarda sofralarımızı süsleyen ve tabak altlarında kullanılan suplalar, ev hanımlarının en çok tercih ettiği objelerden bir tanesidir. Kullanımı itibariyle Amerikan servis örtülerine benzeyen suplalar farklı renk ve modelleriyle yemek masalarını güzelleştirmekte ve sofrada ahenk sağlamaktadır. Çoğu zaman tabakların renkleriyle uyumlu bir şekilde kullanılan supla modelleri Türk hanımlarının ellerinden kaçamadı. Her türlü örgüyü severek üreten kadınlarımız, suplada da oldukça başarılı. Farklı ip çeşitlerinden ve farklı modelde yapılan tabak altlıkları, en modern mağazalarda bile alıcı bulmakta ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Çoğunlukla tığ ile iplerle örülmekle birlikte keçe ya da hasır iple kullanılarak da yapılmaktadır. Mis gibi yemek kokularının yanında görsel şölen sunan kadınlarımız, sofra hazırlamada da ustalıklarını konuşturmaktadır. Sadece mideye değil göze de hitap eden sofralar supla ile zenginleştirilerek iştah açmaktadır.

Siz de kendiniz el işi supla modellerini kendiniz yapabilir, özgün tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Suplanın Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Amerikan servis örtülerinin moda olmasıyla geleneksel çizgiyi bozmayan ev hanımlarımız, el örgüsüyle yapılan tabak altlıkları ile servis örtülerini geride bıraktı. Penye ipten yapılan suplaların yanında halat iple ya da keçelerle supla üretenler farklı tarzda ve modelde karşımıza çıkmakta. İlk olarak tabakların altlarına yemeklerde kullanılan suplalar artık bardaklar için de üretilir hale gelmiş ve kullanım alanı daha da genişlemiştir. Çiçeklerle gerek dikilerek gerekse silikon tabanca ile yapıştırılarak tamamlanan suplalar görsel anlamda mutfakların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Kişilerin tercihlerine göre farklı renk ve modelde üretilmektedir. Piyasa da oldukça yaygın olarak satılan ve ticareti yapılan çeşit örgü suplalar pasta tabakların altlarına da konularak servis edilmektedir.

Kış ayı örgü ayı diyen büyüklerimizden sonra, yeni nesil de geleneksel çizgiyi bozmaz ve sonbahardan sonra havaların soğuması ile birlikte eline ip, tığ, şiş ne varsa başlar örmeye. Hanımlar, bu kış da sofralarınızı süslemek ve güzelleştirmek için sizlerde supla örerek sofralarınızı zenginleştirebilirsiniz. Arzu ettiğiniz renk ve modelde tabak altlıkları yaparak farklı farklı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken malzemeleri temin etmek ve modelleri öğrenmek. Sayfamızdaki görseller sizin hangi tarzda supla istediğiniz konusunda fikir ve ilham verecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.