Moda Model

Soyulabilen Oje Nasıl Kullanılır?

11.11.2017
863
Soyulabilen Oje Nasıl Kullanılır?

Soyulabilen Oje Nasıl Kullanılır?

Dış görünüş hepimiz için önemlidir. Bazen sadece saçımızla, bazen ise kıyafetlerimizle dış görünüşümüzün tamamlandığını düşünürüz. Ancak en önemli olan tırnak bakımını unuturuz. Tırnak bakımı hem sağlığımız hem de güzel görünmemiz için çok önemlidir. Hatta bazı insanların tanıştıkları kişide ilk baktıkları yer tırnakları olur. Hem bu sebepten dolayı hem de kendiniz için tırnaklarınıza özen göstermeye çalışın.

Tırnak bakımı deyince aklınıza pek çok şey gelebilir. Ama son zamanlarda en çok duyulan şey soyulabilen ojelerdir. Bazı zamanlar oje sürmek kabus gibi olabiliyor, soyulabilen ojeler sayesinde artık bu durum ortadan kalktı. Belki soyulabilen ojeleri duymayanlar vardır. Bunun için soyulabilen ojeyi araştırdık ve nasıl kullanabileceğinizi anlattık.

Soyulabilen ojeyi mağazalarda ya da internet sitelerinde görmüşsünüzdür. Birçok yerde hazır soyulabilen ojeler satılıyor. Ancak hem sağlıklı hem de gerçekten işe yarayan soyulan ojenin fiyatı biraz pahalı. Bu yüzden sizin için evde basit malzemeler ile nasıl soyulabilen oje yapabileceğinizi göstereceğiz.

Ancak soyulabilen ojeyi yapmadan ve kullanmadan önce elbette ilk olarak tırnaklarınızı hazırlamalısınız. Hazırlamaya öncelikle temizlikten başlamalısınız. Her şeyden önce tırnaklarınız temiz olmalı. Temizledikten ve tırnaklarınızı oje sürülebilir hale getirdikten sonra soyulan ojeyi kullanabilirsiniz.

 Evde soyulabilen oje hazırlamak için gereken malzemeler:

  • Boş bir oje şişesi
  • Sıvı yapıştırıcı
  • Beyaz tutkal
  • Cımbız

Öncelikle boş oje şişesinin içine sıvı yapıştırıcıyı dökün. Şişenin dörtte üçü dolacak şekilde boşaltın. Daha sonra üzerine beyaz tutkal dökün ve ikisini iyice karıştırın. İşte bu kadar kolay. Dakikalar içinde yapabileceğiniz soyulabilen oje hazır durumda.

 Soyulan Oje Nasıl Uygulanır:

Normal ojenin tırnağınızda taşıp elinize bulaşmaması için ojeyi sürmeden önce uygulamanız gerekiyor soyulabilen ojeyi. İlk olarak soyulabilen ojeyi tırnağınızın kenarına kalınca sürün biraz kuruduktan sonra istediğiniz ojenizi tırnağınıza korkmadan sürebilirsiniz. 1-2 dakika içinde soyulabilen ojeniz kuruyacaktır, kuruduktan sonra cımbız yardımıyla bir ucundan yavaşça kaldırarak çıkartabilirsiniz. Eğer tırnaklarınızın kenarında oje kalıntısı varsa bir kulak çubuğuna aseton dökerek kolayca çıkartabilirsiniz.

Soyulabilen ojeyle tırnağınıza yapabileceğiniz birbirinden farklı modeller

OMBRE OJE

İlk olarak soyulabilen ojeyi tırnaklarınızın kenarına sürün. Ombre yapmak için istediğiniz renklerin tonlarını bir süngere sırayla sürün. Renkli ojeleri sürdüğünüz süngeri tırnaklarınıza uygulayın. İstediğiniz deseni elde edene kadar süngeri sürmeye devam edin. Daha sonra soyulabilen ojeyi cımbız yardımıyla kaldırın ve ojenin üstüne cila sürün. İşte tırnaklarınıza ombre uygulamak bu kadar kolay.

Kolay French Manikür

French manikürü evde yapmak çok zor olabiliyor. Hepsini eşit yapamıyoruz ya da taşırabiliyoruz ama soyulabilen ojeyle artık french manikür yapmak çok kolay. Tek yapmanız gereken soyulabilen ojeyi french manikür yapacağınız yerin dışına sürün ve beyaz ojeyi kolayca tırnağınıza sürebilirsiniz. Soyulabilen ojeyi tırnağınızdan yavaşça kaldırın ve işte french manikürünüz hazır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.