Moda Model

Son Moda Patik Modelleri

12.10.2017
3.197
Son Moda Patik Modelleri

Gerek evlerimizde ayaklarımızı sıcak tutması gerekse genç kızların çeyizlerinde olmazsa olmazlardan birisi patiklerdir. Baktığımız zaman birbirinden farklı ve güzel olan birçok patik modelleri olduğunu görüyoruz. Patik modellerinin en güzel yanı ise; farklı renklerle yine aynı modellerinde yapılabiliyor olmasıdır. Bir patik modelini isterseniz farklı renklerde ip kullanarak yapabilirsiniz. Genellikle insanlar sevdiği renkleri kullanarak patik örmektedir.

Her patiğin örülme şekli birbirinden farklıdır. Aynı zamanda patik örülürken kullanılan iplerin veya şişlerin de birbirinden faklı olabildiğini görebiliyoruz. Her patiğin örüleceği sırada kullanılan yöntemde farklıdır. İrmek sayısı, horasa sayısı veya ters – düz örme sayısının birbirinden farklı olduğunu görebiliyoruz.

En Şık Patik Modelleri

Patiğin özellikle çeyizlerde bu kadar önemli olmasının en büyük sebebi; üzerinde bir el emeği olmasıdır. Fakat dışarıdan herhangi bir mağazadan alacağınız patikler makine örmesi de olabilir. El işi patik modelleri genellikle bakıldığı zaman kendisini duruşundan ve modellerinden belli etmektedir. El emeğinin olduğu patiklerin daha uzun süre dayandıklarını ve kullanan kişilere daha rahat bir kullanım sunduğunu söyleyebiliriz. Patikler özellikle kışın ayaklarınızı korur ve birçok hastalığın engellenmesini sağlar. Evinizde mutlaka farklı patiklerin olması gerektiğini söyleyebiliriz. Patik örmek ise bir el işi olduğu için bu konuda yetenek ve emek ister. Patiğin örülmesi sırasında modele göre değişiklik gösteriyor olsa da büyük bir çoğunluğunda ince patik şişi kullanılmakta.

Değişik Patik Modelleri

Patik modellerinin her geçen gün değiştiğini ve yeni modeller ortaya çıktığını görüyoruz. Değişiklik seven kişiler farklı patik modellerini araştırmaktadır. Patik modelleri 2017 yılında da diğer yıllara göre değişiklik göstermektedir. Bu yıl genellikle diğer yıllara göre daha renkli patikler modadır. Bunun için birkaç tane ip kullanabilir ve farklı iki renkten yapabilirsiniz. Genellikle insanlar bu evrede birbirine uyumlu olan veya kendi sevdikleri renkleri bir araya getirmektedir. Boncuklu patik modellerinde ise kalpli ve cam boncukların önceki yıllarda olduğu gibi sıklıkla tercih edildiğini görebiliyoruz. Boncuklarla patik örüleceği sırada genellikle patiklerin üzerine boncuklardan desen yapılarak örülmektedir. Bu şekilde daha güzel bir görünüş elde edilir.

Son Moda Patik Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.