Moda Model

Siyah Saça Ombre Modelleri

10.09.2018
2.918
Siyah Saça Ombre Modelleri

Siyah Saça Ombre her kadının merak ettiği konulardan birisidir. Bunun nedeni de hanımların çoğunun siyah saça sahip olması nedeni ile renk geçişleri ile ilgili hanımlar genellikle kararsız kalırlar. Bu yüzden de renk seçeneğinin de olması kafaların karışmasına neden oluyor. Hanımlar farklı saç modelleri ile bu sezonda fark yaratmak isteyecek. Siyah saçlar için sarı, kızıl, koyu kestane, açık kahve, karamel gibi tonlar tercih edilebilir. Bu renkler dışında aslında usta bir kuaför yardımı ile farklı tonlar da denenebilir. Ancak siyah ile en uyumlu renkler bu tonlardır.

Birçok kişi Siyah Saça Ombre dendiğinde çekimser davranır. Bu da karar vermelerinde en önemli etkenlerdendir. Ombre saçlarda en doğal duran modeller arasında yer alır. Son dönemde ise siyah saç üzerine yapılan modellerden olan ombre, hanımların beğenerek takip ettiği modeller arasındadır. Özellikle 2019 sezonunda siyah saç ombre modelleri ön planda olacağa benziyor.

Siyah saç aslında düşünülenin aksine ombre modellerini en iyi yansıtan ve taşıyan saç rengidir. Çünkü koyu bir renk olduğundan uygulanan ombre kendisini belli eder. Siyah saça ombre yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saçın rengini açmaktır. Oksidan kullanılarak saç rengini açma işlemi çok rahat bir şekilde yapılabilir. Kuaförler bunu zaten mutlaka yapacaktır.

Ombre Nedir?

Ombre, saç uçlarının daha açık ya da daha koyu renk tonlarında boyanarak saçın uç kısımlarına doğru daha ışıltılı bir renk geçişi sağlayan bir saç modelidir. Son zamanlarda çok sık kullanılan ve özellikle uzun saçlı hanımlara uygulanarak modern bir hava yaratan bu model, genç kızlardan orta yaşlı hanımlara kadar her yaştan kadına hitap eden bir modeldir. Böyle olması dolayısıyla da sıklıkla karşımıza çıkan bir model.

Türk bayan kuaförlerinde yapılan krepe balyaj işleminin hemen hemen benzer bir versiyonu olarak da düşünülebilir. 2014 yılında dünyaca ünü yıldızlarla birlikte yayılmaya başlayan ombre saç modeli günümüzde hala en çok kullanılan, en çok tercih edilen ve en çok talep edilen saç modellerinden biridir.

Kadınların ombre saç modellerine merakının artmasıyla beraber, daha doğal bir renk geçişi ve natural bir görünüm sağlamak için birçok yöntem de beraberinde getirildi. Artık günümüzde oldukça doğal renk geçişi ve parlaklık verilerek ombre saç uygulaması yapılabiliyor ve herkese yakışacak bir ombre saç modeli bulmak da artık çok kolay.

Eskiden açık renk saç tonlarında daha çok uygulanan ombre artık siyah saçlar için de vazgeçilmez modellerden oldu. Bunun nedenlerinden biri de siyah saça artan ilgi sonucu koyu renk saça ışıltı ya da farklılık katma isteği.

Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Saç rengi koyu olduğu için (siyah en koyu renklerden) açma işlemi mutlaka yapılmalıdır. Bu da ombre uygulanacak kısımlara yapılmalıdır. Bu nedenle gerekli açma işlemi yapıldıktan sonra istenilen renkte ombre bu alana uygulanabilir. Artık burada istenen renk tamamen kişinin zevkine kalır. Ancak karamel son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden ve renklerdendir.

Siyah üzerine ombre yaptırmak ombrenin en iyi duracağı modellerden olacağı için doğru renge karar vermek gerekir. Bu renkler de ten rengine uyum sağlayan renklerden olursa daha hoş bir görüntü katacaktır. Siyah saç üzerine ombre uygulama işleminde oksidan uygulaması olurken profesyonel bir yardım alınmalı ve oldukça kaliteli bir oksidan kullanılmalıdır.

İlk kez ombre yaptıracaklar için rengi açma işlemi en önemli işlem olduğundan ve renk seçimi için mutlaka kuaföre gidilmesi gerekir.

Siyah ince telli saçlarda ombre uygulaması oldukça çarpıcı ve dikkat çekici sonuçlar elde edilmesine neden oluyor. Siyah saçlarda ombrenin belli olması için saçın gerçekten gözle görülür elle tutulur biçimde uzun olması gerekir. Bu tekniğin kalitesini arttıran modelini ortaya çıkaran şey saçın uzunluğudur.

Siyah Saç İçin Ombre Renkleri

Siyah saçı ombrelerken bakır tonları 2019 sezonunda çok fazla tercih edilecek. Bakır tonları siyah ve koyu kahverengi gibi doğal saç rengi koyu tonlarda olan kadınlar için Son dönemlerde de sıklıkla kullanıldı. Yeni trendlerden biri de gri. Normal saç renginizden gri tonlara yumuşak ve başarılı bir geçiş sizi modern bir havaya sokacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.