Moda Model

Siyah Çorap Modelleri

14.12.2018
601
Siyah Çorap Modelleri

Kadınlar çorapları hayatlarının her anında kullanırlar. Özellikle siyah çoraplar ofis modasının vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Farklı alanlarda kullanılan bu çoraplar arasında en dikkat çekeni tabi ki S,iyah Çorap lardır. Bu modeller etek hatta pantolonların altına da giyilebilmekte ve her an kullanılmaktadır. Ofis şıklığını yakalamak amaçlı genellikle eteklerle tercih edilen çoraplar sokak modasının da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sokak modasında ise daha çok salaş modellerim kombinlenmesinden faydalanılıyor.

Siyah Çorap modelleri genellikle farklı modellerde karşımıza gelir. Bunlardan bir tanesi de file çoraplardır. Bu modeller daha çok kendine ve fiziğine güvenen hanımlar için kullanılabilen modeller arasındadır. Daha çok sokak modasına uygun olan modellerden file çoraplar kadınların bahar aylarında daha rahat kullandıkları modeller arasındadır. Bu modelleri etek yanı sıra yırtık kotlarla da kombinleyerek kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz senelerde çok fazla trend olan yırtık kot altına file çorap, son dönemde kış aylarına gelmemiz ile birlikte bu kullanım yine trend olmaya başladı.

Külotlu çorap olarak hayatımıza gelen bu çorap modelleri en çok elbise ve eteklerde kurtarıcı olmaktadır. Bu çorapların hayatımıza giriş anı ise çok eskilere dayanıyor; hatta 1950’den bile eskilere. Ancak 50’li yıllarda daha fazla üretilmiş ve kullanımı artmış.

Geçmişten Günümüze Çorap Modası

Külotlu çoraplarda gerek siyah gerek ise başka renklerde olsun üretiminden sonra yoğun bir talep olmuş ve geliştirilen dairesel çorap makineleri sayesinde üretim hızlanarak artık daha fazla bir üretim olmuş. Bununla birlikte de kadınların kullanımı artarak devam etmiş.

Günümüzde külotlu çorap modası opaklıklarından desenlerine kadar farklı modelleri içinde barındırıyor. Opaklıklardan genel ölçülere bakıldığında farklı bir ölçü birimi ile karşılaşıyoruz. Üç denirden on beş denire kadar olan ölçü birimi çok farklı parlaklıklar değişmektedir. Aynı zamanda bu ölçüler kullanılan ipin türüne göre de değişmektedir. Siyah çoraplarda işlemeli ya da desenli modellere de rastlanmaktadır.

Farklı desenlerin olduğu modeller genellikle şehir simgeleri ya da hayvan figürlerini görmemiz mümkündür. Naylon katkılı olanları da vardır ancak bunlar sağlık açısından sıkıntı yaratacağı için tercih edilmemelidir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.