Moda Model

Sivilceler için Kil Maskesi

23.08.2016
1.647
Sivilceler için Kil Maskesi

Sivilceler için Kil Maskesi

Sivilceler için kil maskesi oldukça etkili olan kil maskesi akne ve sivilce oluşumlarını büyük ölçüde yok etmektedir. Ciltteki toksinleri temizleyerek sivilceler için kil maskesi tarifleri ile bu problemlerin önüne geçerek çözüme ulaşabilirsiniz.

Sivilceler için Kil Maskesi

  • Kil (1,5 Yemek Kaşığı)
  • Limon Suyu ( 1 Çay Kaşığı)
  • Susam Yağı (1 Çay Kaşığı)

Ufak bir kâse içine verilen malzemelerle birlikte verilen ölüler dışına çıkmadan eklenir. Çatal kullanılarak iyice karıştırılır. Hazır olan karışım elimizi kullanarak yüz bölgesine uygulanıp ciltte 10 -15dk bekletilerek kuruması sağlanır. Uygulama sonunda su ile iyice durulanır. Kil maskesi gereğinden fazla ısınarak cildinize verdiği sıcaklıktan rahatsız olunduğu taktirde işlemi sonlandırın ve yüzünüzü yıkayınız. 10 günlük periyotlar halinde günde 1 defa uygulayabilir ve ciltteki gözenekleri açıp temizleyerek etkili sonuçları görebilirsiniz.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.