Moda Model

Serra Arıtürk Kimdir?

09.07.2018
1.987
Serra Arıtürk Kimdir?

Youtube kanalından seslendirdiği şarkılar ile ünlenen Serra Arıtürk, 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Özel Denizaltı Anadolu Lisesinde ortaöğrenimini tamamlamış, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesinde eğitim hayatına devam etmektedir. Sevdiği sanatçıların şarkılarını kaydedip kendi kanalından yayınladıktan kısa bir süre sonra duru ve güçlü sesiyle dikkatleri üzerine çekti. Sanatçı, kariyerinin ilk günlerini çeşitli projeler ile zenginleştirmeye çalışırken bir taraftan da kendi bestelerini yayınlamak için çalışmalar yürütüyor. Peki Serra Arıtürk kimdir? Neleri sever? Hobileri nelerdir? Hepsini yazımızda anlatacağız.

Serra Arıtürk

Annesi ve babası sayesinde küçük yaşlardan beri müzikle ilgilenen Serra, çok çeşitli müziklerin içinde büyümüş. Küçüklüğünde ailesi ile birlikte sıkça klasik konserlere ve caz festivallerine gitmiş. Müzikle gerçek tanışması ise 7 yaşında klasik gitar çalmaya karar verdiğinde gerçekleşmiş. Klasik gitar eğitimini tamamladıktan sonra lise yıllarında şarkı söylemeye başlamış. Lise yıllarında okuldaki arkadaşları ile müzik yarışmalarına katılmaya başladıktan sonra şarkı söylemeye daha da bağlanmış. Şarkıcının en beğendiği vokalist ise Amy Winehouse.

Serra Arıtürk Kimdir?

Kısa bir dönem Boğaziçi Caz Korosuna katılan Arıtürk, okuldaki yoğunluğundan dolayı korodan ayrılmak zorunda kaldı. Korodan ayrıldıktan sonra müziği hala hayatında devam ettirmeyi düşünen genç sanatçı yakınlarının da desteğiyle YouTube kanalı açmaya karar verdi. Evrencan Gündüz ile aynı sahnede konser vermiş olan genç sanatçı kendi konserlerini vermeye başlamadan önce pratik yapıyor. Kendi konserini vermek için hazırlıklara başladığının da altını çizmek gerek. Şu sıralar kendisini söz yazmaya veren sanatçı ilerleyen günlerde kendi besteleri için de çalışmaya başlayacak.

Amy Winehouse’tan sonra şarkılarını seslendirmeyi sevdiği bir diğer güçlü sanatçı da Adale. Bu iki önemli sanatçının Serra Arıtürk’ün sanat hayatında önemli rolleri bulunuyor. Kendisine sürekli hayalleri gerçekleştirmek için görevler veren genç sanatçı şüphesiz kısa bir süre içerisinde hakettiği yere ulaşacaktır diye tahmin ediyorum. Serra Arıtürk Whitney Houston, Alicia Keys, Beyonce, Christina Augilera, Pink, Adele, Nina Simone, Erykah Badu, Mariah Carey gibi güçlü kadın vokalleri kendisine örnek alıyor. Youtube kanalında oldukça güzel işler çıkaran genç sanatçıya başarılar diliyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.