Moda Model

Salisilik Asit ile Sivilce Tedavisi

30.07.2018
2.904
Salisilik Asit ile Sivilce Tedavisi

Cilt bakımı özellikle gençlerde çok önemli bir durumdadır. Bir çok ünlü markanın bakım ürünleri ise genel olarak Salisilik Asit içermektedir. Peki Bu Salisilik Asit Nedir?, Salisilik Asit Ne İşe Yarar?, Salisilik Asit Faydaları ve Zararları Nelerdir? Bunları hiç düşündünüz mü, gelin bu soruların yanıtlarını verelim ve sağlığınız için ne gibi etkilere sahip öğrenelim. Özellikle Sivilce maskelerinde, Yüz temizleyici ve leke giderici bakım ürünlerinde sıklıkla rastladığımız Salisilik Asit hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına geçelim;

Salisilik Asit Nedir? – İçeriği

Salisilik asit’i teknik tabir kullanmadan anlatacak olursak; içerisinde bulunan maddeler neticesinde Salisilik Asit sizin cildinizde bulunan ölü deriyi sıyırıp atmaktadır. Bu deriyi attıktan sonra da içinde bulunan bir diğer madde ile cildinizde oluşacak yağlanmayı engellemektedir. Yani aslında tam sivilceli ciltte etki etmesi gereken şeyi yapmaktadır. Sivilce çıkan ciltte öncelikle bildiğinizi gibi oluşma süreci olur. Bu oluşma sürecinden sonra patlayan sivilce arkasında kaparmış olan ölü bir deri bırakır. Bu deri aslında uzun bir sürede temizlenecektir. Bu madde ise o uzun süreyi çok kısa bir zaman indirgemektedir. Hidroksi asit kategorisinde yer alan Salisilik Asit, lipofilik olması nedeniyle bu işlemi yapabilmektedir.

Salisilik Asit Nedir?

Salisilik Asit’in Faydaları Nelerdir?

Cilt için kullanımda peeling yapabilmek için vazelin ile karıştırıp uyguladığınızda cildin en dış katmanını soymak için size büyük bir çözüm sağlamaktadır. Cildin soyulması ile gözenekler açılır ve böylece akneleri  içten temizleyebilirsiniz. Akne ve Nasırlar için kullanılan ürün ayrıca kolon kanserine karşı önlem olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

Bir çok sivilce ürününde bulunan bu Salisilik Asit’i bazı ürünlerde konsantrasyon miktarı arttırılarak etkisi azaltılabilmektedir. Bu azaltma size aslında fayda sağlamaktadır. Çünkü eğer asit canlı dokuyla temas halinde olursa cildi yakar ve tahriş eder. Yumuşak asit olmasından dolayı ölü deriyi temizlemede birebir olan bu ürünü isterseniz içeriğinde Salisilik Asit bulunmayan kremlerinize ekleyebilirsiniz. Böylece kreminize canlandırıcı etki de sağlamış olursunuz.

Salisilik Asit öncesi sonrası

Salisilik Asit Öncesi Sonrası

Sivilce Olmayan Cilde Salisilik Asit Kullanılır Mı?

Evet gayet tabi kullanabilirsiniz. Açık yarar veya canlı doku olmadıktan sonra Salisilik Asit sadece akne, siğil veya sedef için çözüm değildir. Ayrıca yaşlanma belirtlilerinde de kullanılmaktadır. Cilt yüzeyinde bulunan ince çizgileri gideren ürün ayrıca ciltte bulunan renk değişimlerini de gidermektedir. Hücre yenilenmesine büyük katkıda bulunan bu ürün cildin olağanın dışında bir parlaklık vereceğini de söyleyebiliriz.

Salisilik Asit’in Zararları Nelerdir?

Yok denecek kadar azdır aslında. Hamilelik evresinde tabi ki doktorunuza sormadan kullanmamanız gerekmektedir. Aynı zamanda tekrardan ürünün bir asit olduğunu da hatırlatıyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi canlı ve sağlam dokuyla temas halinde sizi tahriş edecektir. Cildi hassas olan kişiler bunu mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Ayrıca ürün güneşlenme kremlerinde de çok kullanılmaktadır. Daha bronz tene sahip olmak isteyenler ölü derilerinden kurtularak güneşten koruma kremini de sürerek güzel güzel güneşlenebilir 🙂

Salisilik Asit Nerede Bulunur? – Nasıl Temin Edilir?

Eğer doğal olarak bu asidi elde etmek istiyorsanız size atkuyruğu, kuzukulağı ve ısırgan otu nu öneriyoruz. Bu doğal ürünler adeta doğal Salisilik Asit kaynağıdır. Bunlar sayesinde evinizde doğal bir şekilde kür yapabilirsiniz. Özellikle gereğinden fazla yağlı, taze sivilceli ciltler bu tip doğal ürünleri kullanmasında fayda vardır. Ayrıca ürünü kullandıktan sonra yağlı, şekerli ve kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak durmalıdır. Ürünü eczanalerden kolayca temin edebilirsiniz.

Salisilik Asit Hakkında Gelen Sorular

Şimdi sizlerin bize Salisilik Asit hakkında sorduğunuz sorulara geçelim;

Salisilik asit cilde nasıl uygulanır?

Salisilik asit ürününü cilde sürerken cildin tüm yüzeyine sürebileceğiniz gibi, dilerseniz ürünü sadece sorunlu bölgeye de sürebilirsiniz. Salisilik asiti içeren ürünleride kullanabileceğiniz gibi ürünleri kullanırken açık yaraya veya canlı cilde sürmemeye önem gösteriniz.

Salisilik asit sivilceleri nasıl yok eder?

Gözenekler ultra hızlı bir şekilde temizlemeyi başarabilen bu ürün; cildin hemen temizlenmesini, ölü derinin atılmasını ve yeni hücrelerin oluşumunu destekler. Böylece sivilceden kalan kalıntıları temizledikten sonra hücre yenilemesi yaparak sivilceli kısmı düzeltecektir.

Salisilik asit nereden alınır?

Ürün tüm eczanelerde kolayca bulabileceğiniz bir üründür.

Salisilik asit fiyatı nedir?

Salisilik asit’in bir çok farklı paketi bulunmaktadır. 10 ile 100 tl arasında satışa sunulmaktadır. İhtiyaca göre fiyat farklılık göstermektedir.

Salisilik Asit Kullanıcı Yorumları

Bir çok kullanıcısı bulunan Salisilik asit %90 lık olumlu dönüş ile bizden tam not aldı. Siyah noktalar ve sivilce üzerinde etkisi büyük olan Salisilik asit’in faydası tartışılmaz. Asprin maskesinde kullanılan bu bileşeni içeren maske, ürün ve cilt temizleme jellerini de kullanarak cildinizi fresh, temiz ve sağlıklı tutabilirsiniz. Ayrıca Salisilik asit içinde bulunan bileşenler neticesinde cildin yağ düzeyinide dengelemektedir.

Bir çok sorunun yanıtını verdiğimiz bu makalemizde Salisilik asit’in ne işe yaradığını ne gibi faydaları olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi anlattık. Umarız sizin için faydalı olmuştur. Bir başka yazımızda görüşmek üzere

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.