Moda Model

Saçları Güçlendiren Kür Tarifleri

10.05.2018
719
Saçları Güçlendiren Kür Tarifleri

Bakımlı kadınların önem verdiği ve güzelliği tamamlayan detaylardan biri de saçlardır. Özellikle sık kullanılan fön makinası, düzleştirici ve maşa gibi elektronik aletler saçların yıpranmasına ve dökülmesine sebep olur. Yapılacak doğal kürler sayesinde zayıf olan saçları güçlendirmek mümkündür. Bu kürlerin başında bal maskesi gelir. Bal maskesi;

  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 2 çorba kaşığı bal

Kür zeytinyağı ve balın tahta kaşıkla karıştırılmasıyla elde edilir. Hazırlanan kür saça sürülüp 15 dakika bekletildikten sonra, şampuanlanıp ılık suyla durulanır. Düzenli olarak 15 günde bir yapılması önerilen bu kür sayesinde saç derisi nemlendirilerek saç dipleri güçlenir.

Muz maskesi

Saç güçlendiren kür tarifleri arasında muz maskesi de vardır. Bu kür;

  • 2 yemek kaşığı mayonez
  • 1 adet orta boy muz

İyice ezilen muzun içerisine mayonez ilave edilerek karıştırılır ve saç diplerine masaj yapılarak yedirilir ardından saç streç ile sarılır ve yaklaşık olarak 45-50 dakika bekletilir daha sonra saç 1 kez şampuanlanarak ılık suyla durulanır. Bu kürün düzenli olarak haftada 1 kez yapılması saçların güçlenmesini sağlamaktadır.

Tarçın maskesi

Saçın daha canlı parlak görünmesini sağlayan kürler arasında tarçın maskesi de vardır.

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı

Bal, tarçın ve hindistan cevizi yağı hepsi birlikte bir kase de karıştırılır ve saç diplerine masaj yaparak iyice yedirilir. 15 dakika saçlarda bekletilen karışım şampuanlanıp ılık suyla yıkanır. Bu maske düzenli olarak 3-4 günde bir tekrar edilmelidir. Aksi halde olumlu bir sonuç elde edilemez.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.