Moda Model

Saça Şekil Vermenin Kolay Yolları

Saça Şekil Vermenin Kolay Yolları

Saça şekil vermek yalnızca kadınların değil erkeklerin de zorlandığı bir konudur. Bu yüzden şimdi erkekler için saça şekil vermenin kolay yolları nedir bunları anlatacağız. Bu sayede saçlarınızı kolayca şekillendirir ve fazla vakit harcamazsınız. Buna rağmen saatlerce uğraşılmış gibi görünür. Bu önerileri okuduktan sonra eğer bunları yapmak da zor geliyorsa o zaman saçınızı üç numara gibi kısa ve şekil vermenize gerek kalmayacak uzunlukta kısaltabilirsiniz. Şekil vermenize gerek kalmayacağı için sorunu kökünden çözüyorsunuz diyebilirsiniz. Ancak daha önceden ameliyat geçirdiyseniz ya da başka nedenlerle kafanızda yara izi varsa ve göstermek istemezseniz o zaman bu modeli denemeyin. Bunun yerine saçınızı uzun tutup biraz daha onunla uğraşmak oldukça iyi olacaktır. Eğer hazırsanız şimdi başlayalım.

Saça Şekil Vermenin Kolay Yolları

Saça Şekil Vermenin Kolay Yolları

Saça şekil vermenin kolay yolları tabi ki de saçınızın bakımlı olmasında geçer. Erkek saçı kadın saçlarına göre daha az bakım uygulandığı için sert olabilmektedir. Bu sorunu çözmek için basit önlemler almaya başlayabilirsiniz. Örneğin saçınızı kurutma makinesi kullanarak kurutmayın. Bu sadece saçınızın ıslaklığını değil içerisindeki nemi de alacaktır ve düzenli kullanımda şekle girmez bir saç haline gelecektir. Eğer saçınızı ne olursa olsun fönle kurutmanız gerekirse o zaman kafanıza yakın tutmayın ve yarım hızda çalıştırın. Bu fön makinesinin vereceği zararı bir miktar da olsa azaltacaktır. Ayrıca gün içinde el hareketlerinizle sürekli saçınızla oynamanız da iyi görünmenizi etkileyecektir. Ayrıca sürekli aynı modeli kullanmak saçınızın o modele alışmasını sağlayacaktır.

Saçı sabitlemek için pek çok erkek saç jölesi kullanmaktadır. Ancak bu yapılmaması gereken bir şeydir. Saç köküne de yakın olarak sürüldüğünden dolayı saç jöleleri saçınızın dökülmesine sebep olabilir. Erkekler saç dökülmesi ve kelliği kadınlardan daha çok yaşamaktadırlar. Bu yüzden saç jölesi kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Bunun yerine saç spreyi kullanmanız daha iyi olacaktır. Saç spreyleri saç jölelerine göre çok daha fazla saç dostudur. Ancak aşırı ve yakından sıkılmış saç spreyi de iyi değildir. Kafanızla sprey arasında en az on beş santim mesafe bulunmasına dikkat edin. Ayrıca saçlarınız biraz katılaştıktan sonra bırakın. Aşırı sprey kullanmak saçlarınızı yağlı ve kirli de gösterebilmektedir.

Saça Şekil Vermenin Kolay Yolları

Saç Şekillendirme ile İlgili Diğer Bilgiler

Saçlarınızı şekillendirmeden önce ne yıkamanızı tavsiye ederiz. Temiz saça uygulanan saç spreyi gibi ürünler saçların çok daha kalıcı olmaktadır. Üç dört gün yıkanmamış saçın daha iyi şekil aldığına dair bir şehir efsanesi olsa da buna kulak asmamalısınız. Saçınızın yalnızca iyi şekil almasını değil aynı zamanda güzel görünmesini istiyoruz ve üç dört gün yıkanmamış saç birikmiş yağ ve kirden dolayı, şekli ne kadar güzel olursa olsun kötü görünecektir. Ayrıca şampuanın saç tipinize kesinlikle uygun olması gerekmektedir. Örneğin çok dökülen bir saçınız varsa dökülme karşıtı bir saç seti kullanmanız gereklidir.

Saç ürünleri kullanmak saçlara zarar verir mi diye sorarsanız bazıları evet vermektedir. Örneğin saç jölesi gibi kimyasallar yoğun olduklarından dolayı saçlara zararlıdır. Ancak burada kaliteli ürün kullanmak ve saç bakımlarını eksik etmemek de oldukça önemlidir. Saçınıza saç ürünleri kullanmak yerine limon gibi doğal bir şekillendirici kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak uzun süreli kullanımda limonun içerdiği asitler saçınızı yakabilmektedir. Yani başlangıç noktasına geri gideceksiniz. Ancak iki hafta limon iki hafta saç spreyi gibi bir döngü yaparsanız saçınız hem limon tarafından iki haftalığına beslenir, hem de saç spreyi sayesinde iki hafta boyunca dinlenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.