Moda Model

Saç Boyası Nasıl Akar?

31.08.2020
44
Saç Boyası Nasıl Akar?

Çok büyük heveslerle aldığınız saç boyası ya da uzun zamandır kuaförde yaptırmak istediğiniz saç boyasını sonunda yaptınız ve çıkan sonuçtan hoşlanmadınız mı? Merak etmeyin bu hayal kırıklığını yaşayan yalnızca siz değilsiniz. Saç boyası nasıl akar yazımızda bundan uzun uzun bahsettik. Sizler de bu hoşunuza gitmeyen saç boyasından bu yöntemlerden biriyle kolayca kullanabilirsiniz. Saçınızın renginden kurtulmak için yeni boya kullanmayı da düşünebilirsiniz ancak eğer saçınız çok fazla işlem görmüşse bunu tavsiye etmiyoruz. Saçınıza uygulayacağınız daha fazla boya saçınızın daha çok hasar görmesine neden olur ve saçınız daha çok yıpranır. Şimdi sizlere vereceğimiz yollarla saçınızın rengini akıtabilir ve saçınızın daha az yıpranmış durmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Boyası Nasıl Akar?

Saç Boyası Nasıl Akar?

Herkesin bildiği, en sık başvurulan, en kolay ve en doğal yöntem olan limon ile karşınızdayız. Limon kullanarak saç boyası nasıl akar diye merak ediyor olabilirsiniz. Bunun nedeni limonun içindeki asitle sahip olduğu renk açıcı özellikte gizlidir. Yalnızca saçlarınızın rengini açıp akıtmak için değil vücudunuzun her yerindeki kararmalara ve renk değişimlerine karşı işe yarayan limon suyunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra limonlu su ile güzelce tekrar durulayın. Saçınızda yarım saat bekletin ve sonra tekrar durulayın. Bu tarifi aşırı yapmamalısınız. Limon saçlara faydalı olsa da kıl köklerine aşırı kullanımda zarar verebilmektedir. Bu yüzden haftada 1 ya da 2 defa yeterlidir.

Saç boyası akıtmak için kullanılan yöntemlerden biri de karbonat kullanarak akıtmaktır. Karbonatı kullandığınız şampuan paketinin büyüklüğüne de bağlı olarak 2-3 çay kaşığı kadar şampuanınıza ekleyin ve güzelce karıştırın. Saçınızı her şampuanladığınızda yaklaşık 10 dakika kadar şampuanla bekleyin ve ardından durulayın. Bununla beraber saç boyasını akıtmak için kullandığınız suyun sıcaklığı da önemli. Eğer sıcak su ile banyo yapıyorsanız o zaman bunu daha sık yapmalısınız. Sıcak su sayesinde saç boyası olduğundan daha hızlı akmaktadır. Ancak unutmamanız gereken detay sıcak suyun saçlara zararlı olduğudur. Yani aşırı sıcak sudan hem uzak durun hem de bunun ardından saçlarınızdan bakımı eksik etmeyin. Bu şekilde oldukça hızlı bir şekilde boyadan kurtulacaksınız.

Saç Boyası Nasıl Akar?

Diğer Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Saç boyası nasıl akıtılır diye devam edersek karşımıza en sık kullanılan bir diğer doğal yöntem olan C vitamini çıkmaktadır. C vitamini hem saçı besleyiciliği sayesinde hem de saç rengini akıtan yapısı sayesinde oldukça sık tercih edilmektedir. C vitaminini yiyerek değil saçımıza sürerek uygulamalıyız. Eczaneden C vitamini kapsülü alın. Bu kapsüllerden 10-15 tanesini ezin ve isterseniz şampuanınıza isterseniz saç kreminizin içine boşaltın. Saçınızda bekletmeniz de gerekeceğinden biz bu işlemi saç kremine yapmanızı tavsiye ederiz. Saçlarınızı şampuanladıktan ya da kremledikten sonra 40-50 dakika bekleyin. Sonrasında ise durulayın. Bunu deneyenler çok koyu renklerin bile çok açıldığını söylemişlerdir bu yüzden saçınızı iyice gözlemleyip dikkatli olmanızda fayda var.

Saç boyası akıtmak tabii ki yalnızca doğal yollardan değildir. Örneğin saç boyası akıtmak için pek çok farklı markanın farklı ürünleri bulunmaktadır. Ancak özellikle kozmetik alanında merdiven altı şirketlerin olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden bilindik ya da tavsiye edilen markaları kullanmalı ve işleme başlamadan önce bileğinizde saç akıtıcı ürünü denemelisiniz. Alerji gibi reaksiyon görürseniz kullanmayın ve yeni bir ürünle deneyin. Saçınızın rengini açacak değil rengini akıtacak ürünler bulmaya gayret edin. Zaten işlem görmüş saçı bir de açmaya çalışırsanız saçınızda çok ciddi hasara yol açabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.