Moda Model

Puantiyeli Elbise Modelleri

28.03.2019
662
Puantiyeli Elbise Modelleri

Puantiyeli Elbise modelleri genellikle vintage modasının trend olduğu şu dönemde çok fazla karşımıza geliyor. Gerek abiye gerekse günlük elbise modellerinde sıklıkla kullanılan modeller arasındadır. Pileli etekli ve aynı zamanda dar kesim modelleri ile sevilerek ve beğenilerek kullanılıyor. Dar kesim ve kare yakalı modellerde son dönemde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Farklı tasarımların yer alması ve renklerin kullanılması da hanımları cezbeden modeller arasında oluyor. Bu nedenle yaz aylarının gelmesi ile birlikte daha da sık kullanıma başladı.

Puantiyeli Elbise modelleri farklı renkler ve formlar ön planda oldukları için hanımların dikkatini bu şekilde cezbederler. Ancak bu konu ile ilgili dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Puantiyeli elbiselerde, elbise koyu renklerde ise üstüne yuvarlak beyaz desenlerin olduğu puantiyeler, elbise açık tonlarda ise, üstüne koyu tonlardaki yuvarlak desenlerin olduğu modeller tercih edilir. Puantiyeler ne kadar küçük olursa, elbiseniz o kadar daha fazla dikkati çeker. Özellikle kombinleme yaparken puantiyeli elbise ile uyumlu modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Modellerin çok ve farklı olması da seçimlerde kolaylık sağlıyor. moda trendleri arasında vintage kıyafetlerin yer alıyor olması da oldukça geçerli bir sebeptir. Puantiyeli elbiseler abiye modellerde de ön plana geliyor. Bu modellerde ise daha çok uzun parçalar yer alıyor.

Elbiselerde Puantiye Modası 2019

Birçok rengin ve farklı büyüklüklerin olduğu puantiyeli modeller özellikle genç hanımların tercihleri arasında ilk sıralarda diyebiliriz. Puantiyeli elbise tercihlerinde boy ve kiloya uygun şekilde modeller denenmeli ve tercih edildiği için zayıf hanımlar bu konuda daha şanslıdır. Çünkü kumaştan kaynaklı esnemelerden dolayı Puantiye modellerinde genişleme ve şekillerinde kaymalar olabiliyor. Bu nedenle de çok fazla model bulunur.

Bu elbiselerle vintage bir görünüm sağlayarak hoş bir makyaj ile bu tarz modelleri kombine etmek mümkündür. Birçok ünlü marka 2019 sezonu için ürünlerinde bu modellere yer vermeye başladı. Puantiye modası nereden bakılsa 1950’li yıllardan günümüze kadar uzanmaktadır. Ancak belli dönemlerde ara ara popüler olarak kadınların kullandığı modellerden olmuştur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.