Moda Model

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

10.08.2016
1.655
Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç suyunun cilde faydaları… Ciltte oluşan lekelerden kurtulmak isteyenler için ya da beyaz tenli kalmak isteyen kişiler için pirinç suyu bulunmaz bir nimettir.

Pirinç suyu ile cilt bakımı ve pirinç suyu ile saç bakımı oldukça rağbet gören ve pirinç suyu tonik yapımı oldukça basittir. Son dönemlerde pirinç suyu tonik kullanım oranında ciddi oranda artış göstermekte pirinç ne kadar beyaz ise etki oranı o kadar fazla olmaktadır. Cilt pirinç suyu ile düzenli olarak yıkandığında beyaz ten rengini korumaktadır.

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

  • Cildi yumuşatarak temizler ve dinlendirir.
  • Gözenekler arasındaki siyah nokta temizleme ve güneş lekelerini azaltıcı özelliği vardır.
  • Sivilce oluşumlarını azaltır.
  • Güneş ışınlarından korur.

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır

Pirinç suyu cilde nasıl uygulanır; 4 yemek kaşığı kadar pirinç üzerine taşacak şekilde içme suyu koyulur ortalama bir saat bekletilir tahta kaşık ile hafifçe karıştırılır ve beyaz su süzülür. Buradaki ölçüler yüz bölgesi için verilen ölçülerdir. Vücut için göz kararı Pirinç suyunu maksimum 2 Litre olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Pirinç suyu hızlı bakteri üretir ve bu sizin cildiniz için zararlı olabilir. 2 gün içinde buzdolabında saklanmak üzere tüketilebilir. Dört gün bekletilmiş pirinç suyu bakteri üreteceğinden cilde sürülmemelidir.

Cildinizin Alerjik bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğini anlamak için öncelikle bilek bölgesindeki iç kısmına sürülüp 10 dakika bekleyiniz. Herhangi bir kızarma, kaşınma gözlemlenirse uygulamayı kullanmayınız.

Pirinç suyu uygulandığında bir beyazlık olacaktır. Pirinç suyunu güneşe çıkmadan önce uygularsanız sizi tüm gün güneş ışınlarından koruyacaktır.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.