Moda Model

Pirinç Maskesi

29.10.2016
1.490
Pirinç Maskesi

Pirinç maskesiAsyalı kadınların yumuşak ve açık renk tenlerine sahip olmasına ve kendilerine özgü cilt beyazlatıcı yöntemlerinden biri pirinç suyu…

Pirinç suyu toniği yapılmasıdır.  Pirinç toniği pişmemiş pirinçten elde edilmekte alternatif olarak da pirinç unu kullanılarak elde edilebilen; evde pirinç unu maskesi tarifi oldukça kolay ve zahmetsizdir. Pirinç maskesi için gerekli olan pirinç ya da pirin unu ve su hazırlanan bu malzemelerle ister pirinci krem kıvamına getirerek yüz maskesi yapın ister suyunu kullanarak cildinizi güneş ışınlarından koruyun.

Pirinç suyu toniği veya pirinç unu maskesi tarifi sadece cildinizi beyazlatmaz, aynı zamanda kırışıkları da azaltıcı özellik gösterir.

Pirinç iki farklı güneş koruyucu madde içerir. Ferulik asit E ve C Vitaminleri ile karıştırıldığında güneş yanıklarına karşı maksimum koruma gösterdiği görülmüştür. Allantoin ise anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Allantoin güneş yanıklarını azaltır ve cildin onarılmasına fayda sağlar.

Pirinç Maskesi Tarifi

Hafta birkaç defa bu tarifleri uyguladığınızda Bir ay kadar kısa bir sürede cildiniz daha beyaz ve canlı görünecektir. Evde pirinç maskesi tarifi ve faydaları için aşağıdaki makalelerimizi okumak için erişebilirsiniz.

Pirinç suyunun cilde faydaları konulu makalede sizler için tarif ve faydaları hakkında yazılar içermektedir.

Pirinç suyunun saça faydaları konulu makalede sizler için tarif ve faydaları hakkında yazılar içermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.