Moda Model

Penye İpten Terlik Nasıl Yapılır?

02.11.2018
1.467
Penye İpten Terlik Nasıl Yapılır?

Bugün Penye İpten Terlik görünümleri ile harika duran modellerdir. Görünümleri ile çok güzel, rahat ve yumuşacık terlikler kış aylarında kendi yapımınız ile kolayca giyebileceğiniz çok güzel terliklerdir. Penye ip kullanılan yapılan bu terliklerde öncelikle ipi çekerek patik örer gibi zincirin etrafında örmemiz gerekiyor. Uzunluğu istediğiniz şekilde yapabilir ve istediğiniz ayak numarasına uygun olarak ayarlayabilirsiniz.

Penye ip sert bir ipliktir ve Penye İpten Terlik ile patik yapımında kullanılır. Terliğimizin alt tabanı keçe tabandan olmalıdır ki bu bizim için rahat bir tercih olur ayrıca keçe tabanlar kaymaz. Önemli olan tabanı yapmaktır çünkü üst kısım sizin zevkinize ve terlik seçiminize göre şekillenir. Altta keçe taban varken çekeceğiniz zincirler ve örgünüz sonucu yapacağınız taban ile asıl önemli kısım hazır olmuş olur. Keçe büyük, fazla gelebilir çünkü çektiğiniz zincire ve ayarlamanıza göre taban farklı olabilir, o zaman keçe kesilerek tam ayarlanır ve birleştirilir. Kendimize göre yaptığımız üst kısım ile tabanı birleştirmemiz ile terliğimiz hazır olmuş olur. Ayrıca penye ipimizin rengi de seçimimizde önemlidir ve modelimize uygun penye ip seçimi bu konuda iyi olacaktır. Üst kısımda pek çok çeşit, şekil yapılabilir ve böylece de ortaya güzel modeller çıkar. Bu seçenekler sizlere ve hayal gücünüze bağlıdır ama eğer hızlı ve hazır yapmak isterseniz size bazı modeller hakkında bilgi verebiliriz.

Penye İpten Terlik Modelleri 2019

Penye ipten terliklerde modeli belirlemek bizim elimizdedir ve bu en kolay ve zevkli bölümdür. Modellerde size uygun yapabileceğiniz seçenekler ise sizler için buradadır.

Ponpon Terlik; Önü ve üstü kapalı ve olan taban ile birleşik şekilde yapılan bu modelde üst kısma yerleştireceğiniz büyük bir ponpon ile gayet tatlı bir terlik yapabilirsiniz.

Boncuklu Terlik; Önü açık olan bu modelde üst kısma birkaç sıra halinde yerleştirilen parlak boncuklar ile şık bir görünüm elde edilir.

Kurdela Terlik; Üst kısım için ayrı olarak alabileceğiniz veya özel olarak yapabileceğiniz kurdelalar ile terliğiniz çok güzel bir görünüm kazanabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.