Moda Model

Örgü Modelleri 2020 Anlatımlı Örgü Örnekleri

01.03.2020
3.978
Örgü Modelleri 2020 Anlatımlı Örgü Örnekleri

Örgü kazak, yelek, hırka, bebek battaniyesi ve daha birçok örgü ürünü yaparken hem tığ işi hem de şişle yapılan örgü modellerinden yararlanırız. Dünden bu güne sürekli olarak aynı örgü modelleri örgü ürünlerde yer aldığından dolayı bu durumdan sıkılmış olabilir. 2020 örgü modelleri sayesinde yeni örgü tekniklerini öğrenip bunları örgü ürünlerinize uygulamanız mümkündür.

2020 yeni örgü teknikleri genellikle yurtdışından alıntı yapılarak ülkemize dahil edilmiştir. Hem tığ işi hem de şişle örülen örgü modellerinin yeni olanlarının bu tip olduklarını söylememiz mümkün.

Türk örgü tasarımcıları arasında yer alan bazı bayanlar da yeni örgü tekniklerini bizlerle kazandırmıştır. Sizlerin daha çok Türkçe anlatımlardan hoşlanacağınızı düşündüğümden dolayı, Türkçe video açıklamalarına yer vermeye çalışacağım.

Video Anlatımlı Örgü Modelleri

Sizlere eski örgü tekniklerini anlatıp zaman kaybettirmek istemiyorum. Bu yüzden örgü modelleri sayfasının bizlere yapmış olduğu katkılarla en yeni örgü tekniklerini ele almaya çalışacağım.

Yüzük Taşı Örgü Modeli Yapılışı

Bu örgü modeli hem bayan hem de bebek yelekleri için uygundur. Tığ işi örgüye benzese de yüzük taşı örgü modelinin şişle yapılan bir örgü modeli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle genç kızların çeyizlerine yelek yapacağım zaman son zamanlarsa yüzük taşı örgü modelini kullanıyorum. Eminim sizler de bu örgü modelini uygulamaktan keyif alacaksınız.

Yüzük taşı örgü modelinin nasıl yapıldığını kavradıktan sonra, kendinizi geliştirmek için aşağıda eğitim videosu ile birlikte verilen örgü modellerini de inceleyebilirsiniz.

Waffle Örgü Modeli

Bu da yukarıda belirttiğim gibi yurt dışından alınan örgü modellerinden birisidir. Muz çilek ve çikolatanın bir araya gelmesiyle muhteşem biz lezzet şöleni olan waffle şeklini andırmasından dolayı bu örgü modeline Waffle örgü modeli denilmiştir. Waffle yemeyi sevdiğiniz kadar bu örgü modelini yapmayı da seveceksiniz.

Sizlere sürekli olarak şişle yapılan örgü modellerini anlattım. Bu yüzden yine hobiorgu.com sitesinin katkısıyla bir tane de tığ işi örgü örneğinin nasıl yapıldığını ele almak istiyorum.

Tığ İşi Kabuklu Örgü Modeli Yapımı

Bu örgü modeli özellikle bayan bluzlarında ve yeleklerinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Modelin üstede yer alan desenler kendisini açık renkli iplikler kullanılınca daha net gösteriyor. Bu yüzden sizler de bu örgü modelini uygularken kesinlikle açık renkli iplikleri kullanmayı tercih edin.

https://www.youtube.com/watch?v=aX1-7aZQ1_4

Sizlere hem tığ işi örgü modelleri hem de şile örülen örgü örnekleri hakkında bilgiler verildi. En güncel örgü tekniklerinden haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.