Moda Model

Örgü Lif Modelleri

02.12.2018
1.929
Örgü Lif Modelleri

Örgü Lif ler her banyonun vazgeçilmez bir parçası olan ürünlerdir. Özellikle el emeği parçalar çok kullanışlı olup yeni evlenecek genç kızların çeyizlerinin vazgeçilmez parçaları arasındadır. Birbirinden farklı desenlere sahip olan ve şekil olarak da birçok şekil seçeneği sunan lifler hanımların yapabileceği belki de en kolay el işi modellerinden biri olarak düşünülebilir. Yeni doğan bebekler için de el emeği lifler yumuşak ve cilde zarar vermeyen dokularla onların sağlığını da korumuş olur.

El yapımı Örgü Lif modelleri aslında geleneksel bir adet gibi düşünülebilir. Her zaman çeyizlerin önderi olup en çok çeşit seçeneği de lif modellerinde bulunur. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda birbirinden farklı model ve renk seçenekleri ile karşımıza geliyor. Örgü lifler her zaman hazır modellere nazaran daha dayanıklıdır. Bu şekilde kullanımı rahat ve uzundur. Çocuklar için olan modellerde de birbirinden eğlenceli ve sevimli motifler bulunuyor.

Lif modellerini hem istenen şekli verebilir hem de istenen şekil motif olarak lif üzerine işlenebilir. Bu da aslında bir nevi yapım aşamasında kolaylık sağlar. Bu şekilde birçok model   kolaylıkla işlenebilir. Bazı modellerde 3 boyutlu desenlere de yer verilebilir. Örneğin çiçek motiflerinde iç içe geçirilmiş yaprak figürleri ile liflerinize boyut kazandırabilirsiniz. Bu da sizler için çok farklı bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

El Yapımı Trendleri: Örgü Lifler

El yapımı lifleriniz için istediğiniz renkleri seçebilir istediğiniz modelleri işleyebilirsiniz. Başlangıç için tek modelden oluşan ve düz bir lif ile başlayıp daha sonrasında ise kendinizi geliştirerek yeni modellere başlayabilirsiniz. Evde artan ya da kalan iplerden ve renklerden farklı modeller yaratıp onları lif yapımında değerlendirebilirsiniz. Özellikle de yeni başlayanlar için artan ipleri değerlendirmek çok mantıklı bir seçim olacaktır.

Örgü liflerde tığ kullanmak isterseniz bu da mümkündür. Tığ işi ile de farklı ve renkli modeller yapılabilir. Tığ kullanacaksanız farklı ipler ya da tığa uygun kalınlıkta ip belirlenir. Özellikle çiçek motiflerinin olduğu modeller tığ işi liflerde çok şık bir detay olarak karşımıza gelir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.