Moda Model

Örgü Battaniye Modelleri

10.02.2017
131.786
Örgü Battaniye Modelleri

Günümüzün ev hanımlarının en çok merak ettiği örgü battaniye modelleri çoğunlukla aranılan uygulamalardan bir tanesi de bebekler için yapılan el işi yapılışlarıdır. Yeni doğan bebekler için olmasa da bir yaşına girmiş bebekler için ideal bir bebek ihtiyaçları arasında yerini korumaktadır.

Örgü bebek battaniye örnekleri 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılı içinde aynı güzellikte olacak;  diğer modeller farklı materyallerden de yapılmaktadır bazıları şiş ve tığ ile yapılırken bazıları hazır materyallerdir bunlar.  Polar battaniyeler çok sıcak tutarken peluşlara alarjisi olanlar için biraz cildinize ters tepki edebilir. Bazı kumaş ve ip boyaları hassas ciltlere sahip kişilerde alerjiye yol açabilir. Tunus işi örnekleri ile yapılan en çok tercih edilen yün ürünleridir. Şişle örgü battaniye yapımı zor olduğu kadarda güzel tasarımlara sahiptir. Nako örgü battaniyeler için ise kenarları için çalışma yapıldığı zaman çok daha farklı desenlerde ve ebatlarda model yaratarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bizde sizlere ilham yaratacak bazı görseller sunarak sizlerin farklı tasarımlarda çalışmalar yapabileceğinizi umut ediyoruz.

Bir işe başlamadan önce kesinlikle maaliyet tablonuzu ve yapmak istediğiniz  şeklini, desenini ve ebatını belirleyerek çalışmaya başlayacağınız malzemelerin hazır olması çok önemli olduğunu unutmayın. Beceri seviyenize göre ağır geliyor ise yapmak yerine satın alabilirsiniz de bazı ilçelerde ev kadınlarının el emeği göz nuru olan el işlerini semtin belirli bir gününde açılan sabit pazarlar mevcut olabilir. Bu pazarların yerini öğrenip emek harcayan hanımlara katkı sağlayabileceğinizi unutmayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.