Moda Model

Örgü Battaniye Modelleri

08.12.2018
1.501
Örgü Battaniye Modelleri

Örgü Battaniye ler günümüzde hala kullanılan parçalar arasındadır. Bu nedenle özellikle yeni doğan bebekler için daha çok kullanılır. Günümüzde çok fazla kullanılan eşyalardan değil gibi görünse de aslında kullanım kolaylığı ve kullanım alanları açısından oldukça rahat modellerdir. Örgü battaniyelerin en büyük avantajı da istenen boyutta ayarlanabilmesidir. Ayrıca istenen desenin de battaniyeye uygulanması da yine örgü battaniyelerin en büyük avantajlarından biridir. Tığ işi olarak da yapılabilen örgülerdendir. Aynı zamanda çok sıcak tutan bir yapıdadır.

Örgü battaniyeler aynı zamanda hobi olarak da yapılabilir. Farklı modellerde, desenlerde ve hayvan figürlerinde battaniyeler örerek, hem zamanınızı değerlendirebilirsiniz hem de satış yapabilir, yakınlarınıza hediye edebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde insanların en çok ihtiyaçlarının başında tabi ki ısınmak gelir. Bu konuda ister gece yatarken veya gün içerisinde televizyon izlerken üzerine sıcak tutması için battaniye alma gereği duyarız. Bunu biraz daha zevkli hala getirmek isterseniz kendi el yapımınız olan ve rengarenk modelleri olan parçaları tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Battaniyeler

Farklı modeller yapmak isteyen hanımlar için aslında tığ işi modeller çok uygundur. Bu sebeple daha kolay ve küçük parçalar şeklinde yapılıp birleşebilen modellerdir. Tığ işi battaniyelerde genelde küçük parçalar şeklinde örülür. İstenen model ve renklerde örülen küçük parçalar daha sonrasında birleştirilerek battaniye haline getirilir. Normal yünden örülen battaniyeler daha sıcak tutacaktır. Tığ işi olanlar delikli olacağından daha çok hava almaya müsaittir. Bu sayede terlemeye de engel olur. Bu şekilde çok fazla ısıtmak için kullanmaya uygun olmasa da dekor olarak kullanılır.

Tığ işi modeller istenen kalıba göre yapılıp sonrasında birleştirilerek tamamlanır. Bu parçalardan istendiği kadar istenen detaylar verilerek yapılabilir. Bu nedenle de her zaman için kullanışlı ve severek yapılabilen bir model haline gelmiş olur. Çocuk battaniyeleri için tığ işi modeller ya da desenler kullanmak çok güzel bir görüntü elde edilmesine olanak sağlar. Çocuk battaniyelerinde genellikle hayvan figürleri yapıldığında daha sevimli modeller elde edilecektir. Bu nedenle onlar da severek kullanacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.