Moda Model

Oral Seks Nedir?

09.05.2018
1.160
Oral Seks Nedir?

Cinsellik esnasında fizyolojik ihtiyaçların giderilmesi yanı sıra yapılan eylemlerden zevk duyulması gerekir. Ancak bazı seks pozisyonları sağlık açısından sakıncalı olabilmektedir. Birçok toplumda yasaklanan oral seks, günümüzde oldukça yaygın. Klitoris başı ve penis başında birçok sinir ucu bulunur. Bu nedenle cinsel organlar ağız ve dile çok duyarlıdır. İnsan vücudunda yer alan cinsel organlar oral seks ile uyarılabilmektedir. Peki oral seks nedir? Oral seks yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Bunları yazımızda topladık.

Oral Seks İsteğe Bağlı Olmalıdır

Cinsel hayatınızı renklendirmek istediğinizde partnerinizin ve sizin yeni şeylere açık olmanız gerekmektedir. Böylece cinsel hayatınızın sıkıcı olmasını engelleyebilirsiniz. Yine de oral seks çok hassas bir konu olduğu için partnerinizi çok zorlamamanız gerekmektedir.

Hijyen Önemli

Oral sekste ağız ve dil direk olarak cinsel organa temas ettiği için o bölgelerde hijyen sağlanması çok önemlidir. Cinsel organ bakteri, mikrop ve virüsler için oldukça uygun bir yaşam alanıdır. Bu bakteriler çok kısa sürede çok geniş alana yayılabildiği için cinsel bölge temizliğinin oral seks öncesi yapılmış olması gerekmektedir. Temizlik işlemi için çeşitli markaların genital bölge temizleyici ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Sınırlar Çok Fazla Zorlanmamalı

Oral seks yaparken sınırlarınızı iyi belirlemelisiniz. Sürekli yapılan oral seks bir süre sonra partneriniz veya sizin için sıkıcı olabilir. Bu nedenle bu konuyu partneriniz ile paylaşmalısınız. Partnerinizin ve kendinizin ortak doyum noktasını bulmalı ve o noktayı çok geçmemeye dikkat etmelisiniz.

İlişkiniz Yeni Bir Boyuta Taşınabilir

Oral seks hazzın başladığı nokta olarak kabul edilmektedir. Partnerinizin cinsel organına ağzınız ile temas ettiğinizde ilişkiniz artık yeni bir boyuta taşınacak. Oral seks yapmaktan hoşlanmadıysanız bunu partneriniz ile konuşmalısınız. Oral seks yapmak her çiftin tercih edeceği bir şey olmayabilir. Bu nedenle kendinizi eksik ya da sorunlu hissetmemelisiniz.

İstenmeyen Kokular

Birçok kişi genital bölge temizliğine dikkat etmediği için cinsel yaşamında koku sorununa sahiptir. Genital bölge temizliğini düzenli bir şekilde yapmaya başladığınız zaman kokunun da ortadan kaybolduğunu fark edeceksiniz. Bu sorunu mutlaka eşiniz ile konuşmalı ve rahatsızlığınızı dile getirmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.