Moda Model

Omzu Açık Elbise Modelleri

14.10.2020
23
Omzu Açık Elbise Modelleri

Omzu açık elbise modelleri oldukça farklı tarzlarıyla hem günlük hayatta hem de davetlerde giyilmeye devam ediliyor. Bugün sizlere farklı omzu açık elbiselerin modellerini göstereceğiz. Bu sayede sizler de kendinize en uygun olabilecek modeli seçebilirsiniz. Omzu açık modeller daha yeni popülerleşmiş bir kıyafet akımı diyebiliriz. Özellikle son dönemde tişörtlerde, kazaklarda ve elbiselerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Örneğin katılacağınız bir davet için şık bir kombin yapmak istiyorsanız ama çok fazla süslenmek istemiyorsanız kaçış adresiniz omzu açık elbiseler olabilir. Gardırobunuzdan çıkardığınız gibi giyebileceğiniz bu elbiseler üzerinize tam oturacak ve aşırı makyaj ya da saçınızı süslemenize gerek kalmadan gecenin en şık kadınlarından birisi de siz olacaksınız.

Omzu Açık Elbise Modelleri

Omzu Açık Elbise Modelleri

Omzu açık elbise modelleri baktığımızda hemen fark edeceğimiz gibi özellikle siyah renk bu modellerle çok sık tercih edilmektedir. Hem günlük hem de davet elbisesi olarak kullanabiliriz. Davet elbisesi örneklerine baktığımızda hemen dantelli düşük omuz siyah elbiseyi görsellerimiz arasında görüyoruz. Eğer kollarınızın kilolu olduğunu düşünüyorsanız bu elbise modelini tercih edebilirsiniz. Bu model kollarınızı gizleyerek istemediğiniz bölgeden dikkatlerin uzaklaşmasını sağlar. Dantel ise daha kadınsı görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle süslenmek istemediğiniz davetlerde bu tarz elbiseler oldukça kullanışlı olacaktır. Bunun nedeni elbisenin dikkat çekici olmasıdır. Daha sade görünerek dikkatleri elbisede toplayabilirsiniz. Ayrıca fazla süslenseniz bile bu elbise sizi daha kötü göstermeyecektir.

Omzu açık elbise modellerine bakarken en dikkat çeken modellerden bir tanesi de tabii ki düz ve üzerinde omuz tasarımından başka tasarımı olmayan elbiselerdir. Özellikle üniversitede giymek için bu tarz elbiseler oldukça idealdir.  Bu elbise modelleri sade olduğu için tercih edilir ve günlük hayatta kolay kombinleyebileceğiniz modeller arasındadır. Örneğin eğer sonbaharda giyiyorsanız o zaman kısa bir botla giyebilirsiniz. Botunuzun rengi elbise gibi siyah olacaksa o zaman yanınıza alacağınız çanta gibi aksesuarların da siyah olmasını tavsiye ederiz. Tek renk giyinmek insanlarda zenginlik algısı yaratacağı için kombininiz oldukça beğenilecektir. Eğer farklı renk ayakkabı giyioysanız o zaman ayakkabınızı ve çantanızı kombinlemeyi unutmayın. Bu sayede oldukça şık ve bütün bir görüntü elde edeceksiniz.

Omzu Açık Elbise Modelleri

Diğer Omzu Açık Elbise Modelleri Nasıl?

Onları da hemen anlatalım. Görsellerimizde gördüğünüz gibi bu yılın en sık tercih edilen ve kullanılan renklerinden bir tanesi de turuncu rengidir. Esmerlere özellikle turuncu renkli elbise ve tulumları tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni turuncu renginin esmerleri çok daha canlı göstermesidir. Turuncu oldukça sıcak bir renktir bu yüzden kesinlikle denenmesi gerekir. Görsellerimizde de göreceğiniz gibi uzun turuncu bir elbise giyiyorsanız kalın bir kemer kullanabilirsiniz. Bu elbisenin uzunluğunu biraz bozacaktır. Ancak özellikle bu şekilde bol elbiselerde bunu yaparak daha zayıf görünmeyi sağlayabilirsiniz. Aksi taktirde tüm elbise bol olacak bu yüzden daha kilolu bir izlenim yaratacaksınız.

Turuncu gibi en çok tavsiye ettiğimiz renklerin arasında bej rengi de bulunmaktadır. Bej rengi turuncu gibi sıcak bir renk değildir. İnsanlarda daha soğuk bir izlenime neden olabilirler. Ancak özellikle bej, siyah, beyaz ve krem tonlarında giyinmek insanlara pahalıymış gibi bir izlenim yaratır. Sizler de bunu kullanabilir ve okulda ya da işyerlerinde bu renk kombinlerini giyebilirsiniz. Örneğin bu omzu açık bej renkli elbise ile siyah bir ayakkabı ve çanta kullanabilirsiniz. Eğer alacaksanız boynunuza fular ve omzunuza blazer tarzı bir ceket de alabilirsiniz. Böyle rahat elbiseler giyinirken kesinlikle halka küpe kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu elbiseleri böyle kombinleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.