Moda Model

Omuz Hizasındaki Saç Modelleri

Omuz Hizasındaki Saç Modelleri

Omuz hizasındaki saç modelleri en popüler saç uzunluğu diyebiliriz. Bazen omuzun biraz altında bazen biraz daha üstünde olmasına rağmen omuz hizasında sayılan bu saç modelleri oldukça şık duracaktır. Ayrıca uzun saçla uğraşmak ve bakım yapmak zaman ister. Kısa saç da size yakışmıyorsa o zaman omuz hizasındaki bu saç modelleri tam sizin aradığınız uzunluktur. Omuz hizasında saç modelleri yüzünüze tam oturacak ve yüz biçiminizi destekleyecektir. Yüz tipinize göre saç modelinizi değiştirebilirsiniz. Bazı saç modelleri yüzünüzü daha yuvarlak gösterebilir bazıları ise daha uzun ve zayıf. Bu gibi şeyleri dikkate alarak saç modellerinizi değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda saç renginiz de saç modeliniz kadar önemlidir. Omuz hizasında saç modeli yaparken bunu da değiştirmek isteyebilirsiniz.

Omuz Hizasındaki Saç Modelleri

Omuz Hizasındaki Saç Modelleri

Omuz hizasındaki saç modelleri kesim, renk ve saç yapısına göre oldukça fark etmektedir. Örneğin görsellerimizde gördüğünüz saçlar eğer kalın telliyse ama sizin saçınız ince telliyse aynı şekilde kestirmenize rağmen aynı şekilde görünmeyebilir. Kalın telli saçlar daha ağırdır. Bu yüzden omuz hizasında kestirildiğinde uzun saçlıyken olan ağırlığına göre azalsa da yine de ağır olacaktır. Bu yüzden o kadar kabarmaz ve elektriklenmez. Kendi saç şeklinizi de korur. Örneğin kıvırcık saçlıysanız kıvırcık saçlı kalırsınız. Ancak ince telli saçlarda bu çok daha farklıdır. Ağırlığını uzunluktan alacağı için omuz hizasında kestirildiğinde saç hafifler ve daha çok kabarır. Saçınız uzunken düz ise omuz hizasında kestirdiğinizde saçınız dalgalı olabilir.

Tabii ki saçınızın kabarmasını ve elektriklenmesini engelleyebilirsiniz. Bu saç sorunlarının temel kaynağı nemin az olmasıdır. Saçınıza doğal ya da saç kremleri ile saç bakımları uygulayabilirsiniz. Bu sayede elektriklenmeyen ve kabarmayan saçlarınız olur. Ancak fazla nemin de zararlı olabileceğini söyleyelim. Saçlarınıza banyo öncesinde doğal yağlarla bakım yapmak ise her zaman daha iyi olacaktır. Eğer kare şeklinde bir yüzünüz varsa yüzünüzü vurgulamak için saçlarınızın modelini düz seçmeniz gereklidir. Küçük bir yüzünüz varsa saçınızı bukle yapabilirsiniz. Bukle saçınızı çok daha geniş gösterecektir. Bu sayede saçınızla küçük bir illüzyon yapabilirsiniz.

Omuz Hizasındaki Saç Modelleri

Omuz Hizasında Saçlar

Omuz hizasında saçların oldukça farklı modelleri bulunmaktadır. Kimileri saçlarını uzatıp ombre ya da balyaj gibi saç şekilleri denerler. Ancak bunlar hoşlarına gitmeyince saçlarını kestirip bunların büyük bir kısmından kurtulmak isterler. Eğer sizler de onlardan biriyseniz o zaman omuz hizasındaki saçlarla doğru yerdesiniz. Görsellerimiz arasında da örneğini görebileceğiniz saç modeli gibi saçlarınızı V şeklinde katlı olacak şekilde kestirebilirsiniz. Saçınıza önceden yaptırdığınız ombre ya da balyaj gibi katlı kesim de ayrı bir hareket katacaktır. Özellikle genç kadınlara bitmeyen enerjilerinden ötürü bu saç rengi ve modelini tavsiye ederiz. Bu sayede günlük yaşamları ne kadar tempolu olursa olsun aynı onlar gibi hareketli görünen bir saçları olacaktır.

Omuz hizasında saçlarınız olduğu için saçlarınızı öremeyeceğinizi de düşünmeyin. Her ne kadar kısa görünse bile örgüyle saçınızdan taç yapacak kadar saçınız bulunmaktadır. Özellikle bu örgüyü hafif dalgalı saçla da birleştirebilirsiniz. Bu sayede oldukça klasik ve zarif bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca bu omuz hizasında saçlarınızı düz de bırakabilirsiniz. Bu yüzünüzdeki keskin hatları ortaya çıkartacaktır. Omuz hizasında saçlarınızı kestirdiğiniz için saçınız yüzünüzü daha da öne atacaktır. Bu yüzden bu saç modellerini daha açık renkli saçlardan yana kullanabilirsiniz. Ancak eğer beyaz tenliyseniz o zaman saç renginizi daha koyu seçmek sizin yüzünüzü daha da öne çıkaracaktır. Görsellerimize bakmayı ve kendinize en uygun modeli seçmeyi unutmayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.