Moda Model

Olgun Ciltler için Armut Maskesi

11.07.2016
1.644
Olgun Ciltler için Armut Maskesi

Olgun ciltler için armut maskesi…  Olgun cilt ne demek? Menopoz dönemine girmiş bayanlarda olgun cilt sürecine girdiklerinden ciltlerindeki o eski gerginlik ve nemlilik kaybolmaya başlar ve koyulaşan cilt rengi ve cilt üzerinde oluşan kahverengimsi lekeler ile karşılaşabilir. Armut maskesi kullanımı cilt bakımı yönünden etkin bir rol oynayacaktır.

Armut maskesi ne işe yarar… Cilde uygulandığında ciltteki gözenekleri temizleyerek ciltteki ölü dokuyu temizler ve gerginlik sağlayarak kırışıklık belirtilerinin azalmasına yardımcı olur.

Olgun Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Olgun cilt bakımı nasıl yapılır. Olgun cildin bakımı ilerleyen yaş nedeniyle olgun ciltler için krem, maske ve bakım cilt bakımı ürünleri ön planda tutarak ara uygulama olarak evde hazırlanan ürünler ile takviye yapılabilir.

Olgun Ciltler için Armut Maskesi

  • Armut (2 Adet Yarı olgunlaşmış)
  • Bal (1 Yemek Kaşığı)

Tam olgunlaşmamış armut blender yardımı ile krem kıvamına gelinceye kadar işlemi gerçekleştirip içine bir yemek kaşığı balı ilave ederek çatal ile 5 dakika karıştırıp bir boş kase içine aktarınız. Slikon pasta spatulası kullanımı işinizi kolaylaştıracaktır.

Göz çevresi hassas bölge olduğunda uygulama sırasında özen gösteriniz. Uygulamayı yüzünüze maskelemek için sürüp 30 dakika ciltte dinlendirilmek üzere bekletilir. Ardından ılık su ile maske yüzünüzden arındırılır.

Uygulama haftada 3 kez yapılabilir. Düzenli olarak ortalama 5 ay yapılması gerekmektedir.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.