Moda Model

Olgun Cilt Temizliği ve Olgun Cilt Bakımı

11.07.2016
1.673
Olgun Cilt Temizliği ve Olgun Cilt Bakımı

Olgun Cilt Temizliği ve Olgun Cilt Bakımı

Olgun cilt temizliği ve olgun cilt bakımıOlgun cilt yaşı kaçtır sorusuna öncelik olarak olgun cilt nedir, olgun cilt nasıl anlaşılır ve olgun cilt özellikleri bilindikten sonra yapılan cilt bakımı kürleridir. Menopoz öncesi ve sonrası kadınların ciltlerinde hormon değişikliğine bağlı olarak bazı değişiklikler geçirir. Bunlara bağlı olarak ciltte sivilcelenmeler, yüz bölgesinde tüylenme, cilt tabakasının incelmesi sonucunda oluşan çizgiler ve kahverengi görünümlü lekeler görülebilir.

Bu sorunların önüne geçebilmek için uygulayabileceğiniz olgun ciltler için cilt temizliği için cilt bakımı uygulaması;

  • 1 Su bardağı havuç suyu
  • 1 Adet limon

 

İki adet havuç ve bir bütün limonun yarısını kabuğu ile birlikte meyve sıkacağı yardımı ile posasından ayrıştırılarak bir su bardağı limon suyu karışımlı havuç suyu elde ediniz.

Yüzünüze uygulamadan önce temiz ve kuru olması gerekmektedir. Cildiniz sıvı emmemiş olması gerekmekte göz pamuğu kullanılarak yüzünüze tampon yaptırarak yedirin işlemi 5 dakika uyguladıktan sonra arta kalan su ile yüzünüze yedirerek 30 dakika yıkamadan bekletin ve ardından ılık su ile yıkayınız.

Bu uygulama her gün yapılabilir.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.