Moda Model

Okul İçin Saç Modeli Önerileri

Okul İçin Saç Modeli Önerileri

Hanımların hayatında, saçları oldukça ön plandadır. Hangi yaş grubunda olursa olsun, saçları önemseyen bayanlar için gittikleri çevrede farklılık yaratabilecekleri ve stillerine stil katabilecekleri birçok model bulunuyor.

Okula giderken tercih edebileceğiniz saç modellerini merak ediyorsanız, sizin için bunları derledik. Pek çok genç kız okula giderken ‘müdürün yasaklı listesinde olmayan’ okul şıklığına uygun ve elegant görünümlü saç modellerini tercih ediyor. Peki nedir bu modeller ve nasıl yapılırlar?

At Kuyrukları Yine Ön Planda

Okul saç modası’ denildiğinde yüzyıllardır ön plana çıkan modellerden birisi hiç kuşkusuz ki at kuyrukları. At kuyruğu modelleri okul stiline uygun olarak yapıldığında pek çok kişinin favorisi olabilir. Özellikle keskin yüz hatlarına sahip bayanlar için hafif dalgalı at kuyruk modellerini tercih etmenin mümkün olduğunu söyleyelim.

Başınıza adeta jilet gibi yapışacak, dağınık bir görüntü vermeyen muazzam bir at kuyruğu modeli arayışındaysanız, aşağıda yer alan galeriden sizin için seçmiş olduğumuz modelleri inceleyebilir, bu modeller arasından beğendiklerinizi seçerek kendi saçınızda uygulama fırsatı bulabilirsiniz.

Örgü Modelleri Vazgeçilmezler Arasında

Pek çok kişiye okul zamanlarında hanımların en çok kullandıkları saç modellerini sorsak; verecekleri cevabın ‘örgü modelleri’ olduğunu söylemek oldukça kolay olur. Hem kolay şekil verilebilmesi hem de okul şıklığını oldukça iyi yansıtması sebebiyle genç kızlar arasında örgü saç modelleri oldukça yaygın.

İlkokul çağlarında küçük kızların saçlarına kurdele ile verişmiş örgü şekillerinin oldukça şık ve tatlı göründüğünü söylesek de lise dönemindeki genç kızların tercih etmiş olduğu örgü modellerinin diğerlerine göre biraz daha dağınık olduğunu söylemek mümkün.  Sepet örgü, mısır örgü ya da balıksırtı örgüler, lise çağlarında okula giden kızların en çok tercih ettiği saç modelleri arasında yer alıyor. Bununla beraber saçınıza ekstra olarak vereceğiniz şekiller ile beraber, örgünün sıradanlığından da kurtulmuş olmanız işten bile değil.

Örgü saç modelini tercih edip saçlarınızda biraz farklılık yaratarak okulun en popüler kızı olmanız hiç de zor olmayacak. Siz de galerimizde yer alan modelleri inceleyebilir, kendiniz için en uygununu belirleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.