Moda Model

Oje Nasıl Sürülmeli?

22.08.2020
45
Oje Nasıl Sürülmeli?

Sadece evde oturacağınız bir gün bile olsa benim gibi kendinizi oje sürmekten alıkoyamıyorsanız ya da ojeye yeni yeni merak saldıysanız sizler için harika bir yazı derledik. Oje nasıl sürülmeli bilseniz bile bazı noktaları uygulamayınca ojeniz dağılabilir ya da benek benek görünebilir. Bu gibi durumları engellemek için yapmanız gereken birkaç püf noktayı sizlerle paylaşacağız. Öncelikle oje sürmeye başlamadan tırnaklarınızı gereken bakımı yapmış olmalısınız. Eğer tırnağınıza manikür yapmadıysanız yapmanızı tavsiye ederiz. Siz her ne kadar doğru sürüş tekniği uygulasanız da eğer tırnağınız güzel görünmüyorsa bu görüntü hoşunuza gitmeyecektir. Manikür yapar yapmaz oje sürmek yerine tırnak etlerinizin bir süre dinlenmesine izin verip bir saat sonra oje sürebilirsiniz.

Oje Nasıl Sürülmeli

Oje Nasıl Sürülmeli?

Oje sürmeye hazırsanız o zaman yapmanız gereken temel şey fırçaya fazla oje almamaktır. Oje nasıl sürülmeli kısmına gelirsek de sürmeye tırnağınızın sağ ya da sol kısmından değil tam olarak ortasından başlamanız gerekmektedir. Bu şekilde ojeniz etinize kadar taşmaz. Mükemmel oje sürmek içinse 3 darbe yeterli olacaktır. Ancak her zaman ortadan başlamanız gerektiğini unutmayın. Eğer ojeniz sağa ya da sola taşarsa sorun değil. Eğer vaktiniz çok yoksa ve hemen çıkmasını istiyorsanız o zaman kulak pamuğuna biraz oje sürebilir ve kenarlarını tırnağınıza değdirmeyecek biçimde temizleyebilirsiniz. Eğer zamanınız varsa o zaman yine sorun değil. Çünkü her elinizi yıkadığınızda etiniz yumuşayacağı için biraz biraz kenarda olan ojeler sökülecektir.

Özellikle kırmızı ya da turuncu gibi sıcak renk oje sürmek isteyenler kesinlikle baz kullanmalıdırlar. Oje bazı tırnağınıza bir katman şeklinde süreceğiniz renksiz ojedir. Bu renksiz oje olmadan direkt tırnağınıza oje sürerseniz ve oje de biraz kalitesiz ya da çok yoğun pigmentliyse bu renkler tırnağınıza geçecektir ve rengini farklı gösterecektir. Bu kötü görüntüyü engellemek için baz sürebilirsiniz. Renksiz parlatıcı ojeleri tercih edebileceğiniz gibi tırnağı besleyen renksiz ojeler de bulunmaktadır. Ayrıca oje bazı sürmek ojenin tırnağınızda daha uzun süre kalmasına da yardımcı olacaktır ve ojeleriniz hemen sorulmayacaktır. Oje sürerken eğer nüde tonlarda sürüyorsanız baz olmasına rağmen iki kat sürmelisiniz.

Oje Sürmek ve ManikürOje Nasıl Sürülmeli

Ojenizi sürdükten sonra hemen ellerinizi kullanmaya başlayamayacaksınız. Bu yüzden eğer çok vaktiniz varsa ellerinizi bir şeye değdirmeden durabilirsiniz ancak hemen bir işiniz çıkabilir ya da bu şekilde beklemekten sıkılan biriyseniz o zaman oje kurutucu sprey tarzı ürünlere yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde işiniz çıksa bile ojeleriniz kuru olacağından hemen kaldığınız yerden devam edebilirsiniz ayrıca o kadar emek verdiğiniz tüm bu oje sürme işlemi de boşa gitmemiş olur. Sprey sevmeyenler için hava üfleyen ve kısa sürede oje kurutan ürünler ya da oje gibi sürdüğünüz ve hemen ojenizi kurutan ürünler de mevcuttur.

Başta da dediğimiz gibi oje sürmeden önce manikür yapmanızı tavsiye ederiz. Manikür yapacağınız zaman tırnak etlerinizin yumuşaması için hazırladığınız bir kap ılık-sıcak suya lavanta yağı ya da gül yağı damlatmanızı tavsiye ederiz. Tırnaklarınızı kırıkları yok edecek şekilde törpüleyin ve etleri ayırırken kanatmamaya özen gösterin. Bütün manikürünüz bittikten sonra ise en önemli nokta ilk önce vitaminli tırnak yağıyla bir süre tırnaklarınızı yağlamanız gerektiğidir. Yaklaşık 15 dakika kaldıktan sonra yağları tırnaklarınızdan ayırmak için ellerinizi yıkayın ve el kremi sürerek tüm elinize nemlenme imkânı sağlayın. Kendinize bu şekilde yoğun bir manikür uyguladığınız için hemen oje sürmek istemeyebilirsiniz. Bir süre beklerseniz daha iyi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.