Moda Model

Ofis Kıyafetleri Kombinleri

24.03.2019
501
Ofis Kıyafetleri Kombinleri

Ofis Kıyafetleri farklı kombin şekilleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. 2019 sezonunda etek ve ceket modelleri iş için çok fazla kullanılan parçalar arasında yer alıyor. Farklı renklerin kullanıldığı trendler arasında ise daha çok pastel tonlar yer alıyor. Ofis giyiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar yer alır. Bunlardan en önemlisi her ne kadar resmi bir giyim söz konusu olsa da rahat olmayan kıyafetleri giymemek gerekir. Aynı zamanda ofis şıklığı için, çalışılan kuruma da uyum sağlaması gerekir. Farklı kombinler yaratılarak kullanılan ceketler hem günlük hayatta sokak şıklığı için hem de ofis şıklığı için uygun kombinler yaratabiliyor. Bu nedenle hanımlar tarafından çok kullanılıyor.

Etekler ise ceketlerden sonra en çok tercih edilen Ofis Kıyafetleri arasında yer alıyor. Ofis kıyafeti seçerken fazla ve aşırı dekolteden de kaçınmak gerekiyor. Bu tarz giyimlerde son dönemde dekolteli modeller de ön planda olmaya başladı. Dolayısıyla dikkatler bu parçalara da kayıyor. Yaz aylarının da yaklaşmasıyla artık daha ince modeller tercih edilmek isteniyor. Bu nedenle efil efil kumaşlar ve özellikle de keten elbise ya da pantolonlar hanımların gözde modelleri arasında yer alıyor.

Yaz şıklığını tamamlamak amacıyla farklı tasarımlara ya da aksesuarlara da yer vermek gerekebilir. Bunun için de renkli fularlar ve kol saatleri akla ilk gelen aksesuarlardan diyebiliriz. Aynı zamanda kolyeler ve bileklikler de tamamlayıcı özellikte olan diğer parçalar.

Ofis Şıklığında Yaratıcı Kombinler

Tek renk hakimiyetinden kurtulmakta fayda var. Aynı renk etek – ceket ya da aynı renk pantolon – ceket kombinleri her zaman için göze hoş gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda farklı parçaları uygun şekillerde kombinleyerek kullanmanızda fayda var.

Kıyafetlerin yanında dikkat edilmesi gereken diğer bir seçim de ayakkabı tercihi. Ayakkabı tercihleri arasında en önce herkesin aklına stilettolar gelir. Stilettolar bu gibi durumlarda çok rahat ve ilk akla gelen tercihtir. Tabi ofis makyajını da unutmamak lazım. Çok fazla abartı olmayan ve aynı zamanda ciddiyetsiz bir hava katan tonlarda seçim yapmak gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.