Moda Model

Nail Art Nasıl Yapılır Anlatım ve Örnekler

22.10.2017
1.565
Nail Art Nasıl Yapılır Anlatım ve Örnekler

Tırnak süsleme sanatı olan nail art, tırnak görünümüne ve bakımına önem veren kadınların ilgisini çeken bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Kadınların adeta sanat eseri ortaya çıkırır gibi tırnaklarının üzerine süslemeler yaptığı nail art sanatında, farklı renklerde ojeler kullanılarak birbirinden farklı desenler yapılabiliyor. Oje sürmeyi sanata dönüştüren trendlerden tırnak süsleme sanatı fırça ve tırnak bandı gibi malzemeler kullanılarak yapılıyor.

Nail art nasıl yapılır? öğrenmek istiyorsanız süslemeye başlamadan önce tırnak ön bakımı yapılır. Manikür sonrası ise nail art sanatını tırnaklara uygulamak oldukça basit bir işlemdir. Tırnakların üzerine adeta resim çizdiren tırnak süslemesine başlamadan önce tırnağa ince şerit halinde baz oje sürülür. Bu işlem süsleme sırasında kullanılacak ojenin rengini belirgin hale getirmeyi sağlar.

Not: Tırnak süsleme adımına geçmeden önce baz ojenin iyice kuruması beklenmelidir.

Nail Art Örnekleri:

İstenilen tırnak süsünü uygularken fırça, tel toka, kürdan ve sünger gibi malzemelerden yararlanabilirsiniz. Kelebek, çiçek, puantiye gibi desenler ince uçlu fırça yardımıyla yapılırken, sünger ve kürdan kullanarak iki renkli ojelerle tatlı renk geçişli süslemeler yapabilirsiniz. Renkli puantiyeler yapmak içinse tel tokanın yuvarlak kısmı kullanılabilir.

Zebra Görünümlü Nail Art: Süsleme için siyah ve beyaz renkli ojelerden yararlanılır. Zemine beyaz renkli oje sürülür ve kuruması beklenir. Ardından beyaz renkli ojeye kürdanın acu batırılır ve tırnağın üzerine baştan uca çizgiler atılır.

Meraklı Gözler: Önce siyah renkli oje tırnağa sürülür. Kuruduktan sonra tırnağın parmağa yakın uç kısmına beyaz oje kullanılarak iki yuvarlak göz merceği çizilir. Ve son olarak beyaz oje de kuruduktan sonra her ikisine birbirine yakın iki nokta bırakılarak göz bebeği yapılır.

Süsleme sanatı nail art örneklerinden yararlanarak farklı renkte ojeler kullanarak yapabileceğiniz geometrik desenli, dipten manikür, tek parmağa yapılan nail art süslemesi, çaprazlama, ombre gibi çeşitli görünümler elde edebilirsiniz. Ayrıca çeşitli taşlar tırnak üzerine yapıştırılarak da zarif görünüm verilebilir.

Nail art işlemi için son adım ise oje kuruduktan sonra süslemenin üzerine şeffaf oje sürülür. Şeffaf oje desenin kalıcı olmasını sağlar.

Kaynak: http://kadinsalsayfa.com/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.