Moda Model

Maya Maskesi Nasıl Yapılır

10.08.2016
1.895
Maya Maskesi Nasıl Yapılır

Maya Maskesi Nasıl Yapılır

Maya maskesi nasıl yapılırMaya maskesi yağlı cilt sahibi kişilerde ciltteki yağ oranını dengelemek, gergin tutmak ve kırışıklık belirtilerini ve güneş ışınlarından oluşan çizgiler olmak üzere cilt dokusunu onararak tazeleyici bir yapıya sahip olmasıdır. Yaş maya maskesi ve kuru maya maskesi iki çeşit maske kürü yapılabilir.

Maya Maskesi Nasıl Kullanılır

Maskeyi sürmeden önce cildiniz ılık su ve nemlendirici özelliği olan sabun ile temizlenmelidir. Sırt üstü yatılarak yüz mimikleriniz hareket etmeden (konuşmak, gülmek ) gibi işlevler yapmayınız. Maske krem kıvamında yapılmalıdır ve maske uygulaması sonrasında ılık su ile temizlenmelidir. Temizleme işlemin ardından ekstra nemlendirici ürün kullanmaya gerek yoktur.

Maya Maskesi Kaç Günde Bir Yapılır

İlk sorulan sorulardan bir tanesi maya maskesi tüylenme yapar mı? Hormonları hızlı işlev gören kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Tüylenme sorunu olan kişilerde ilerleyen süreçte istenmeyen tüylenmelerle karşılaşabilir olmalarıdır.

Uygulama haftada bir 40 yaş üzeri kişilerde ve 20 yaş ve üzeri kişilerde iki haftada bir yapılmalıdır.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.