Moda Model

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Mor şampuan ve mavi şampuan aynı amaçla kullanıldıkları için çok karıştırılmaktadır. Ancak bu birbirlerinden oldukça farklı olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Mavi şampuanı anlatacağımız bu yazımızda belirli bir marka önerisinde bulunmayacağız. Bunun nedeni her şampuan her saça gitmez. Aynı ailede bile her ferdin ayrı şampuan markası olabilmektedir. Bunlar oldukça normaldir. Sizler de mavi şampuan alacağınız zaman saçınıza iyi geleceğiniz düşündüğünüz markaları tercih etmeye özen gösterin. Bununla birlikte kesinlikle internette daha önceden o markanın mavi şampuanı hakkında yazılmış yazıları okumalısınız. Ancak bu şekilde yorumları okumak sadece aklınızı karıştıysa o zaman kendi kuaförünüze gitmeniz gereklidir. Bu şekilde sizin saçınıza uygun olan mavi şampuanı söyleyebilir ya da kendisinin de kullandığı ürünü tavsiye edebilir.

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar hemen anlatalım. Mavi şampuan mor şampuan gibi boyanmış saçtaki kızıl ve sıcak yansımaları önlemeye ve saçınızı istediğiniz renge kavuşturmaya yarar. İsmindeki mavi rengi şampuanın kendisinin renginin mavi olmasından kaynaklanır. İçerisindeki mavi pigmentler sayesinde yansımaları önlemeye yardımcı olmaktadır. Mavi şampuan koyu renk saçları üzerinde etkilidir. Örneğin kahverengi saçınıza röfle yaptırdınız ancak bakır gibi mi görünüyor? O zaman mavi şampuan kullanın ve bu yansımalardan mavi pigmentler sayesinde kurtulun. Daha güzel görünen ve bakımlı saçlarınız olsun.

Yalnızca röfle değil ombre ve balyaj gibi işlemlerden sonra saçınızda oluşan bu yansımaları da defetmeye yarayan mavi şampuan gerçekten saçınıza bakım sağlayacaktır. Saçınızı daha küllü bir görünüme sokarak en başta istediğiniz o saç renklerine geri döneceksiniz. Mavi pigmentleri sayesinde saçınızda ne kadar bekletirseniz o kadar bu sıcak renkler nötrlenecektir. Ancak ben fazla fazla bekleteyim küllü renkleri çok seviyorum gibi bir tutum içinde olmanız da istemediğiniz bir sonuca yol açabilir. Saçınıza göre belirtilen talimatlara harfiyen uymanız oldukça önemlidir. Ayrıca bir kere mavi şampuan kullandım artık ihtiyacım olmayacak şeklinde de düşünmemelisiniz. Çünkü bu işlemlerin düzenli olarak belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekmektedir. Mavi şampuanı kullanırken belirtilen süre ve yapma sıklığına dikkat ederseniz her zaman istediğiniz o saçlara kavuşmuş olacaksınız.

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Mavi ve Mor Şampuanın Farkları Nelerdir?

Mavi şampuan az önce anlattığımız gibi koyu saçlara ombre, balyaj, röfle gibi açık saç rengi uygulamalarından sonra saçın sıcak renklerde parlamasını düzeltmek için kullanılır. Bu sayede daha küllü renklere kavuşur ve daha iyi görünür. Ancak mor şampuan tam tersine açık renklerde işe yarar. Örneğin saçınızın en koyu renk olarak orta sarı olması gerekmektedir. En açık olarak ise platin ya da gümüş renklerde bile saçınız olabilir. Mor şampuanın işe yaraması da mavi şampuanla aynıdır. Saçınızı normal şampuanla yıkadıktan sonra bir de mor şampuanla yıkıyorsunuz. Ardından belli bir süre saçınızda bekletiyorsunuz. Saçınızda kalma süresi bitince de yıkıyorsunuz.

Saçınızı yıkadınız kurtuldunuz gibi bir durum mor şampuanda da söz konusu olamaz. Mor şampuanda da saçınızı kesinlikle bir düzene oturtmalısınız. Mavi ve mor şampuanın farkları sadece uygulandığı saç renkleriyle sınırlı diyebiliriz. İki şampuan da saça sürüldükten sonra saçları daha da küllü renklerde yaparak o sıcak yansımalara engel olur ve saçlarınızı başından beri istediğiniz o güzel görünüme kavuşturur. Eğer bunları nasıl yapman gerektiğine yine de emin olamadıysan o zaman bir kuaförle çalışmanı tavsiye ederiz. Tüm seansları orada yapabileceğin gibi süreyi falan öğrendikten sonra kendi evinizde de rahatça uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.