Moda Model

Maden Suyunun Cilde Olan Harika Faydaları

Maden Suyunun Cilde Olan Harika Faydaları

Sürekli olarak tükettiğimiz ve birçok faydası bulunan maden suyunu cildinize uyguladığınızda yine sayısız faydalarını görürsünüz. Maden suyunun cilde iyi geliyor olmasının en önemli nedeni içerisinde fazla oranlarda silis bulunuyor olmasıdır. Silis elastin ve kollajen liflerinin arasında bulunan yumuşak hücreleri güçlendirmekte ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatmaktadır. Sadece maden suyu içmenin dahi cildinize faydası yüksek oranlarda dır fakat maden suyu güzelleşme zarfında en önemli ürünlerden birisi olarak kullanılabilir.

Maden Suyu Ciltte Ferahlama Yapıyor

Maden suyunun kullanımı cilt üzerinde aşırı ferahlama sağlamaktadır. Yine cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar. Cildin toz ve kirden arınmasını aşırı yağlardan kurtulmasını sağlar. Yine cildinizi güçlendirerek gözeneklerinizi sıkılaştırır. Yüzünüzde oluşan bazı mimik çizgilerine uyguladığınızda azaltmaktadır. Cildinizi oldukça iyi bir şekilde temizlemektedir. Kırışıklık oluşumunu da düşürür ve yine ciltte bulunan nem dengesini de iyi bir şekilde düzenlemektedir.

Cildinizi temizleme ürünü ile yıkadıktan sonra pamuğa biraz maden suyu dökerek cildinizi güzel bir şekilde silin ve yine arkasından nemlendiricinizi kullanın. Buna ek olarak cildinize uygulamış olduğunuz özel bir maske ile kullanabileceğiniz maden suyu maskenin cildinize olan bazı faydalarını da yükseltebilmektedir.

Toniği Yüzünüze Sürmeden Önce

Yüzünüze uygulayacağınız toniği pamuğa sürmeden önce yine maden suyu ile ıslatmalısınız. Bu şekilde pamuk da ıslak kalacak ve gerektiğinde de fazla tonik ilave etmeniz gerekmez. Bu yöntem beraberinde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur pamuk içerisindeki fazla maden suyunu sıkınca toniği pamuğa sürmeniz gerekiyor olmasıdır.

Yine makyaj yaparken de maden suyuna başvurabilirsiniz. Bazı kadınlar fondoten ve göz farlarını nemli şekilde kullanırlar. Eğer siz de makyaj malzemelerinizi nemli bir şekilde kullanıyorsanız musluk suyu yerine maden suyunu kullanarak cildinize bir + katabilirsiniz.

Maden suyunu sprey başlığı olan bir çeşit şişeye doldurarak gün içinde yüzünüze sıkabilirsiniz ve bu şekilde cildinizdeki makyajı sabitleyebilir ve

cildinizi rahatlıkla nemlendirebilirsiniz. Yine bazı durumlarda cildinizde sivilceler oluşmaktaysa 1 çay bardağı maden suyu beraberinde 3 ila 4 damla limon suyunu karıştırarak sivilcelerinize uygulayabilir ve sivilce oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.