Moda Model

Maden Suyunun Cilde Faydaları

08.08.2016
1.565
Maden Suyunun Cilde Faydaları

MADEN SUYU İLE CİLT BAKIMI

Maden suyunun cilde faydaları doğal olarak yapılan cilt bakım kürlerinden en kolay yapılan kürlerden bir tanesidir. Yaz mevsiminde aşırı sıcaklardan dolayı vücutta oluşan su kaybı ilerleyen zamanlarda çeşitli cilt sorunları ile karşılaşılabilir bunlar çoğunlukla pişik, kızarıklık ve ciltte tahriş belirtileri oluşmaktadır.

Bu sorunların önüne geçebilmek için farklı yöntemler ve farklı kremler kullanılmaktadır. Son dönemlerde kanıtlanmış yöntemlerden maden suyu, cilt bakımı için kullanılan yöntemlerden sadece bir tanesi farklı yöntemler mevcuttur.

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun içeriğinde mineraller ve asitik bileşenlerin bulunması cildin gerek duyacağı maddeler barındırdığından çok faydası vardır. Cilt temizliği ve cilt bakımı

  • Ciltteki gözenekler için karbondioksit gazı içermesinden dolayı maden suyu ile yıkandığında ciltteki gözenekleri temizlemek için maske olarak kullanılabilir.
  • Cildi gerer ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır
  • Cilt tabakasındaki kir ve yağların temizlenmesini sağlar

Maden Suyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Nemlendirici özelliği olan sabun ile ılık su kullanarak cildinizi yıkayın. Yıkadıktan sonra iyice kurulayın. Maden suyunu isterseniz göz pamuğu kullanarak veya avucunuza dökerek yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra su ile durulama ya da yıkamayınız. Her gün gece yatmadan önce maden suyu ile yüz yıkamak ve cilt yıkamak gece boyunca rahatlık hissi verecektir.

Not: Bu konuda yer alan bilgiler Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sağlık sitelerinden derlenerek hazırlanmıştır. Uygulamadan önce cilt hastalığı olanlara uygun olmayıp, alerji testi yaptırmadan uygulama yapmayınız. Doğabilecek sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.