Moda Model

Lob Saç Kesimi Modelleri

29.11.2017
1.745
Lob Saç Kesimi Modelleri

Lob Saç Kesimi Modelleri

Lob saç kesim model, bob kesimi andıran ancak daha uzun saç kesimiyle yapılan bir modeldir. 2017-2018 saç trendleri arasında çok tutulan lob saç kesimi, çoğunlukla omuz hizasına ya da biraz daha kısa kesim yapılarak uygulanır.

Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır?

İngilizce kullanımı “long of bob” olan bu kesimde, saçlar küt kesilmekte, kalın ve dalgalı bir görünümle öne çıkmaktadır. Saçların kolaca şekil alması ve hemen her yüz şekline uygun bir model olması lob saç kesiminin en güzel yönlerindendir. Emilia Clarke tarzı düz olarak ya da Alexa Chung’un tercihi olan kaküllü şekilde tercih edebilirsiniz.

Lob Saç Kesimi ile Bob Saç Kesimi Arasındaki Farklar

Lob saç modeli ile bob saç kesimi arasındaki farklar arasında, lob kesimde arkalar kısa ve bombeli bırakılırken, öne doğru simetrik bir görünüm verilmektedir. Lob saçlar omuzlara doğru uzanmaktadır. Özellikle saçlarını çok kısa kestirmeyi düşünmeyen bayanlar için lob kesim uygun bir modeldir. Pratik bir kullanımı olan bu saç modelini bal sarısı gölgelerle de kullanabilirsiniz. Saç şeklinizin bozulmaması için duş aldıktan sonra saç şekillendirici kullanmanız uygun olacaktır. Fön çekerek günlük kullanımda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Saçlarınıza renkli ve havalı bir görünüm katmak isterseniz, lob saç modelinize, ombre, blonde ya da babylights boyama yapabilirsiniz. Her saç rengi ve türüne uyan bir kesimdir. Dalgalı veya dağınık saç olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. İsteyen saçlarında yarım toplama yapabilir ya da ensede topuz yaparak harika bir görünüm elde edebilir. Lob saçlar, omuzlara doğru geldiği için, birçok saç modeli ile uyum sağlamaktadır.

Lob Saç Kesiminde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Saç bakım uzmanları ve saç stilistleri tarafından da önerilen bu saç modelini Jessica Alba, Rosie Huntington Whiteley gibi ünlüler de çok severek kullanmaktadır. Bakımı zor ve yıpranmış uzun saçlarından sıkılan bayanlar, lob kesime geçerek hem saçlarına kolayca şekil aldırmakta, hem de trend bir saç modeli ile dikkatleri üzerlerine çekmektedir.
Lob kesim saçların en doğal ve güzel olan tarzı ise hiç kuşkusuz dağınık ve hafif dalgalı şekilde olanıdır. Lob saçlarınıza bu havayı katmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

1. Saçlarınızı güzelce yıkadıktan sonra, nemli haldeki saçlarınıza dolgunluk ve hacim veren şekillendirici köpük kullanın. Saçlar kurutulduktan sonra parmaklarınızı kullanarak saçlarınıza hareket katın.

2. Saçlarınıza dalgalı bir görünüm vermek için maşa değil de düzleştirici kullanmalısınız. Saçların kök kısımlarından başlayın ve aşağı doğru bileğinizin yardımıyla saçlarınızda “S” şeklinde dalgalar oluşturun. Bu işlemi saç uçlarına kadar yapmayın. Bu şekilde saçlarınızda dalgalı bir hava yakalamış olurken. Saç uçlarınızda da düz ve doğal bir görüntü olacaktır. Saçınızdaki buklelerin hemen bozulmasını önlemek için, saçlarınızı birkaç parça şeklinde ayırıp sardıktan sonra, firkete ile tutturun ve 15 dakika kadar beklemeye alın. Açtıktan sonra sprey sıkarak saç şeklini sabitleyin. İşte mükemmel havalı, dalgalı lob saçlarınız hazır durumda.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.