Moda Model

Lif Modelleri 2020

24.02.2019
2.297
Lif Modelleri 2020

Lif Modelleri 2020 sezonunda da renkli modelleri ile dikkatleri çekiyor. Lifler bilindiği üzere geleneklerimizde yer alan önemli parçalardan biridir. Evlilik çağına gelen her genç kızın çeyizinde gerek yakınları tarafından gerekse kendi el emekleriyle ördükleri liflerden mutlaka bir çeşit de olsa bulunur. Çocuklar için de farklı modellerde lifler bulunuyor. Bebekler veya küçük çocuklar için yapılan liflerde ise genelde kuş, balık, kelebek, tavşan gibi hayvan figürleri veya çizgi film karakterleri ön plandadır. Aynı zamanda şu sıralar özellikle gelinlerin çeyizlerinde yer alan eldiven şeklindeki lifler de çok moda. Kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle birçok kişi tarafından beğenilmektedir.

Lif Modelleri arasında uzun lifler de modaya ayak uydurmakta ve modasını korumaktadır. Uzun lifler kullanım açısından daha rahat olduğu için tıpkı çiçekli lifler gibi modasını kaybetmeyerek korumaya devam etmektedir. Uzun liflerin de desen seçenekleri yine normal liflerdeki gibi çeşitli işlemeler ve motifler olarak devam edilebilir. Aynı zamanda gelişen teknolojiye de ayak uydurarak değişik emoji desenleri de liflerin üzerinde yer almaya başlamıştır.

Örgü Lif Modelleri 2020

El yapımı, renk renk, çeşit çeşit ve yumuşacık lifleri kim sevmez ki? Örgü modellerin yer aldığı ve gelin adaylarının çeyizlerini süsleyen detaylar arasında yer alıyor. Lif desenleri genellikle kulağa kolay gibi gelse de bazı modeller uğraştırıcı olabilir. Bu zor ve uğraştırıcı modeller için aslında el alışkanlığı gerekir. Bunun için öncelikle basit örneklerden başlanması gerekir. Bu şekilde el alışkanlığı edindikten sonra farklı modelleri yapabilmek daha kolay hale gelir.

Kolay örnekler içerisinde düz renk modeller ya da haroşa gibi en basit modellerle başlanarak daha sonrasında kompleks modellere geçiş olabilir. Bunun için yine en uygun modellerden olan çiçek desenleri doğru bir seçenek olacaktır. Lale, papatya gibi modellerin farklı renklerde işlenmesi ile karışık modellere el yatkınlığı sağlamak mümkün hale gelir.

İstediğiniz renklerde ve modelde lif yapmak çok kolay. El işinde kendinize güveniyorsanız zahmetsiz bir şekilde galerimizdeki modelleri kendiniz için yapabilirsiniz. Rengarenk ve desenli lifleri kullanarak çocuklarınızın banyoda daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.